На брифінгу активісти повідомили про щонайменше сім резонансних нападів на громадських діячів та викривачів, які трапилися від початку року.
“Це і побиття судді-викривача Гольник в Полтаві минулого тижня. Це і Харків, де антикорупційних активістів тільки за останні три місяці двічі били. Це Одеса, де борців з незаконними забудовами теж б’ють і їм погрожують. А буквально на минулих вихідних активістів, які борються проти незаконних забудов арештували і їх триматимуть під вартою 60 діб”, – розповів регіональний координатор Реанімаційного Пакету Реформ Іван Омелян.
За словами активістів, такі випадки побиттів частішають, а розслідування цих справ всіляко гальмується.
“Ми хочемо, щоб Президент України Петро Порошенко дав оцінку посиленню тиску на представників громадянського суспільства. Ми закликаємо голову Нацполіції, щоб було проведене ефективне слідство та публічне звітування за результати. Вимагаємо від Генпрокурора взяти під особистий контроль розслідування усіх резонансних справ щодо постраждалих громадських активістів. І, нарешті, закликаємо парламент якнайшвидше ухвалити законопроект 4038а “Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам”, – заявив Омелян.
Адвокат Роман Маселко каже, що такий законопроект обмежить можливості для тиску на викривачів.
“Ключове в цьому законопроекті те, що уповноважений з прав людини своїми рішеннями зможе зупиняти або певним чином протидіяти тиску на викривачів, такому як звільнення, кримінальне переслідування та інші дії. Також в документі йдеться про фізичний захист та інші механізми захисту, – пояснив Маселко.
Нагадаємо, днями в Полтаві було скоєно напад на суддю-викривача Ларису Гольник. Вона заявила, що до цього, імовірно, причетне близьке оточення мера Полтави Олександра Мамая.