НОВИНИ

20.05.2024

17.05.2024

16.05.2024

15.05.2024

14.05.2024

10.05.2024

РУБРИКАТОР

Помічниці голови суду, яка подалась у прокурори «ЛНР», дали 15 років за держзраду

21.03.2023

Шевченківський райсуд міста Чернівці визнав колишню співробітницю суду винною у злочинах проти національної безпеки (вирок від 9 березня).

Оксана Таран з червня 2020 року обіймала посаду помічника голови суду Марківського районного суду Луганської області.За версією обвинувачення, 12-15 березня 2022 року, перебуваючи в окупованому смт. Марківка, жінка вступила у змову з представниками так званої «Генеральної прокуратуры ЛНР». Вона почала працювати прокурором у незаконно створеній «Прокуратурі Марківського району ЛНР».

Факт переходу Таран на бік ворога підтверджується онлайн-публікаціями у ЗМІ. Також цитується протокол огляду сторінки Instagram, де розміщено фото і допис російською мовою «Работники прокуратуры Марковского района Луганской Народной Республики приняли участие в праздничном мероприятии, посвященном Международному дню защиты детей» від 01.06.2022 року. На всіх трьох фотознімках зображена особа жіночої статі з чорним, довгим волосся, худої стутри, середнього зросту і  в камуфльованому одязі.

Висновком портретної експертизи підтверджується, що на фото саме обвинувачена.

У суді показання дали троє свідків  охоронці і водій Марківського МРВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Вони виїхали з Марківки у перший день російського вторгнення. Але у спілкуванні зі знайомими та із мережі Інтернет їм стало відомо, про роботу так званої «прокуратуры Марковского района Генеральной прокуратуры ЛНР». А також, що туди влаштувалася працювати колишня помічниця голови місцевого суду, з якою вони знайомі особисто, проте жодних контактів з нею не підтримують.

Також у засіданні відтворили відеозапис допиту голови Марківського суду. Вона розповіла, що виїхали у звʼязку з окупацією селища. А в березні 2022-го із телеграм-каналу «Зрадники Луганщини»  дізналася, що  її помічниця почала працювати в «прокуратуре Марковского района Генеральной прокуратуры ЛНР». Обвинувачена працювала її помічницею із 2015 року. На даний момент вони жодних контактів не підтримують. Голова суду не знає, чому Таран погодилася на цю роботу.

Жінку визнали винною у державній зраді під час воєнного стану і колабораціонізмі (ч.2 ст.111, ч.7 ст.111-1 ККУ).  Справу розглядали за відсутності обвинуваченої, яка, як вважається, переховується від слідства і суду.

За сукупністю злочинів Таран засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, а також із забороною на 12 років обіймати деякі посади в органах державної влади, державного управління і місцевого самоврядування.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"