Полтавська поліції купила комплекс для “заглушки” мобільних телефонів
05.06.2017
За два місяці спроб полтавській поліції вдалося закупити мобільний комплекс ідентифікації мобільних телефонів за 1,75 млн грн
Головне управління Нацполіції в Полтавській області уклало договір на постачання автомобільного комплексу виявлення ідентифікаторів мобільних терміналів. Через нестачу учасників комплекс поставить єдина фірма, яка зголосилася виконати договір. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.
Нагадаємо, у середині березня полтавська поліція вже намагалася провести тендер на закупівлю такої техніки. На нього заявився лише один учасник миколаївський ТОВ НВФ «ЮАлекс Дизайн Лтд», тому торги скасували. Потім їх оголосили ще раз наприкінці березня і ситуація повторилася.
Посилаючись на норми закону «Про публічні закупівлі», 18 травня ГУНП в Полтавській області уклало договір з «ЮАлекс Дизайн Лтд» без проведення тендера. Вартість договору дорівнює очікуваній раніше вартості закупівлі — 1,75 млн грн. Фірма має поставити товар упродовж 60 днів — до 16 липня цього року.
Раніше ми повідомляли, що такий мобільний комплекс здатний глушити мобільні телефони та ідентифікувати абонентів, а також відстежувати їх. Зазвичай такі апарати використовують під час масових заворушень або поблизу об’єктів державного значення. Мобільність комплексу забезпечує те, що його монтують у мікроавтобус. У специфікаціях до умов закупівлі автомобілів немає. Вірогідно, що придатну машину поліція має у власному автопарку або закупить окремо.
Згідно із даними Мін’юсту, науково-виробнича фірма «ЮАлекс Дизайн Лтд» зареєстрована з 1992 року у Миколаєві Олександром та Світланою Грінченками. Основним видом діяльності товариства є дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.
Згідно з довідкою, яку надала фірма у тендерні пропозиції, вона вже поставила подібні комплекси у низку інших міст України. Зокрема, у Запоріжжя (для СБУ), Миколаїв, Ужгород та Київ (для МВС).
Нагадаємо, влада Полтави планує витратити 35 млн грн на систему відеоспостереження в рамках програми «Безпечне місто». Відповідний тендер провели ще у 2016 році. Тоді очікувана вартість закупівлі була вдвічі меншою — 14 млн грн. Антимонопольний комітет скасував його результати через порушення. Закупівлю мали провести через ProZorro, однак відповідних торгів досі не оголосили.