НОВИНИ

09.12.2022

08.12.2022

07.12.2022

06.12.2022

05.12.2022

03.12.2022

02.12.2022

РУБРИКАТОР

Поліція нагадала громадянам про додаткові повноваження поліцейських під час воєнного стану

04.05.2022

Зверніть увагу!

Під час дії воєнного стану поліцейські враховують ті обмеження прав і свобод громадян, що визначаються відповідно до Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Поліцейські мають додаткові повноваження:

-перевіряти документи особи, яка схожа за зовнішніми ознаками, на особу, яка втекла з місць утримання військовополонених;

-зупиняти транспортні засоби, якщо є інформація про те, що водій або пасажир ТЗ є особою, яка втекла з місць утримання військовополонених;

-використати підручні засоби для відбиття нападу, що загрожує життю чи здоров’ю поліцейського або іншої особи;

-застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю відносно осіб, які приймають участь у збройній агресії проти України без врахування деяких вимог та заборон, передбачених Законом;

-застосовувати технічні прилади, технічні засоби та спеціалізоване програмне забезпечення;

-використовувати інформацію, отриману за допомогою фото- і відеотехніки, технічних приладів і технічних засобів, що перебувають у чужому володінні.

Відповідь на запит поліцейського надається протягом трьох днів, а в разі неможливості – не пізніше десятиденного строку з дня отримання запиту!

Під час дії режиму воєнного стану громадський контроль за діяльністю поліції не здійснюється, але співпраця ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!

Із Законом України «Про внесення змін до законів України «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» з метою оптимізації діяльності поліції, у тому числі під час дії режиму воєнного стану» можна ознайомитись за посиланням.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"