НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

Поліцейський став на бік окупантів і влаштував обшук в ексколеги-кадровика, якого не зміг завербувати

21.06.2022

Державне бюро розслідувань підозрює у державній зраді Олега Житника, який обіймав посаду інспектора відділу реагування патрульної поліції Ізюмського райуправління поліції в Харківській області. Про це йдеться у тексті підозри.

За версією слідства, після окупації росіянами міста Ізюм поліцейський Житник перейшов на бік ворога. У період 6-10 березня 2022 року, перебуваючи у приміщенні Ізюмської загальноосвітньої школи №12, він начебто вступив у контакт із невстановленими військовслужбовцями РФ. Житник погодився патрулювати вулиці за законами РФ, забезпечувати громадський порядок в інтересах окупантів, створювати безпечні умови перебування російських військових у місті.

Крім того, Житник отримав завдання вербувати інших співробітників Ізюмського райуправління поліції до співпраці з росіянами, а також встановлювати місцезнаходження українських правоохоронців та зберігання ними зброї і передавати інформацію окупантам.

Одного дня Житник зустрів на вулиці двох своїх колишніх колег по роботі в Ізюмському райвідділку поліції і запропонував їм долучитися до роботи на окупантів. Але ті відповіли відмовою.

У період 20-28 березня 2022-го Житник приїхав додому до інспектора кадрового забезпечення Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області. Підозрюваний розповів, що працює на окупантів і запропонував співрозмовнику зустрітися з росіянами і передати їм особисті дані працівників райвідділку. Але інспектор кадрового забезпечення відмовився.

7 квітня Житник разом із невстановленими представниками збройних формувань РФ провів обшук у квартирі непокірного інспектора та вилучив його вогнепальну зброю та інше особисте майно.

Вважається, що такими діями Житник зрадив присязі вірно служити народу України, сприяв зміцненню окупаційної влади і недопущенню контролю української влади над територією міста Ізюм.

Державна зрада в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним ув’язненням, з конфіскацію майна.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"