НОВИНИ

16.01.2021

15.01.2021

14.01.2021

13.01.2021

РУБРИКАТОР

Поліцейський начальник сяде на 5 років за те, що бізнесмен оплатив борг за запчастини до службових авто

17.10.2020

Овруцький районний суд Житомирської області засудив колишнього начальника Лугинського відділення поліції Костянтина Перепелицю до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку від 9 жовтня.

Наприкінці грудня 2017 року Костянтин Перепелиця познайомився із підприємцем, який займався лісозаготівлею та продажем деревини. Поліцейський начебто вимагав хабарі за те, щоб автомобілі не затримували і не вилучали продукцію для перевірки законності її походження. Підприємець написав заяву до військової прокуратури.

18 січня 2018 року поліцейський зустрівся із підприємцем у кафе «Хуторок» поблизу селища Лугини Житомирської області та сказав принести 10 тисяч гривень «допомоги», бо інакше будуть зупиняти його машини. Наступного разу вони побачилися біля автомагазину. Перепелиця сказав віддати гроші продавцеві у якості сплати боргу за запчастини до службових автомобілів і поїхав. Підприємець заніс гроші у магазин, а наступного дня працівники СБУ провели там обшук, а також затримали поліцейського.

Обвинувачений показав, що працював в правоохоронних органах з 1993 року. З червня 2017 року працював начальником Лугинського відділу поліції. Перебуваючи на посаді він бачив, що матеріальне становище відділення вкрай погане, чотири автомобілі в поганому стані і вирішили ремонтувати автомобілі своїм коштом. Власник магазину погодився давати їм запчастини в борг. У грудні 2017 власник магазину повідомив, що борг уже становить 10 тисяч гривень і потрібно віддати. У ті ж дні на дорозі він побачив автомобіль з лісопродукцією, зателефонував підлеглому і сказав перевірити документи.

Приїхавши на роботу з відпустки, 18.01.2018, він поїхав в кафе «Хуторок» поїсти. В кафе були працівники лісгоспу, які запросили його до столу. Приблизно о 17 годині зателефонував підприємець, якого перевіряли, і сказав, що хоче його побачити. Він попросив під’їхати до кафе. Під час розмови він зрозумів, що підприємець хоче вирішити з ним якесь питання і придумував усілякі нісенітниці, щоб зрозуміти реакцію співрозмовника, бо бачив що він кимось підісланий. 25.01.2018 року обвинуваченому сказали, що в Житомирі розкритикували Лугинське відділення за транспортні засоби. Цього ж дня йому зателефонував підприємець і запропонував зустрітися. У руках підприємця були гроші які він хотів йому дати. Обвинувачений сказав занести гроші в магазин за борги, що той і зробив. Наполягав, що ніякої неправомірної вигоди не отримував і не мав на меті. Він нібито хотів сам задокументувати підприємця, але не повідомив в ГУНП, бо не мав часу. Під час розмови висловився, що «бізнес і міліція – це партнери». Сказав так тому, що хотів знати реакцію підприємця. Він не відмовився від коштів тому, що був борг за запчастини в магазині. Для себе нічого не вимагав, не погрожував підприємцю та не перешкоджав у його діяльності. З магазину гроші не планував забирати.

Суд визнав вину Перепелиці в одержанні неправомірної вигоди доведеною і призначив 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Також його на 3 роки позбавили права займати певні посади та займатися певною діяльністю. На даний час в органах поліції він уже не працює.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"