НОВИНИ

09.06.2023

08.06.2023

07.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

02.06.2023

РУБРИКАТОР

Поліцейський, який постачав канабіс таксистові, отримав три роки ув’язнення

19.10.2021

Наприкінці 2018 року обвинувачений був призначений на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 1 Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

У жовтні-листопаді 2020 року обвинувачений постачав наркотичний засіб канабіс особі, матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження.

4 жовтня 2021 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури Чугуновою Валентиною Миколаївною та обвинуваченим в присутності його захисника П’ятківського Р.С. укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до якої обвинувачений беззастережно визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, щиро розкаявся, при цьому сторони угоди узгодили покарання за ч.2 ст.307 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 роки з конфіскацією майна.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вказаному кримінальному правопорушенні визнав повністю та беззастережно, згоду на застосування узгодженого виду покарання підтримав, а угоду про визнання винуватості від 4 жовтня 2021 року просив затвердити. Наслідки укладення та затвердження угоди, вид покарання, який буде застосовано до нього в разі затвердження укладеної угоди, та виключні підстави оскарження вироку розуміє.

«Обвинувачений пояснив, що у березні – квітні 2020 року стрімко погіршилося його матеріальне становище внаслідок захворювання матері, а також батьків жінки, з якою проживає 11 років у фактичних шлюбних відносинах та виховують 2 неповнолітніх дітей. Зарплати поліцейського не вистачало, підпрацьовував у м.Івано-Франківську на будівництві, щоб вистачало на проживання, лікування та вирішення житлового питання. Повертаючись з Івано-Франківська, познайомився з таксистом, який питав про придбання марихуани. Наприкінці серпня 2020 на сміттєвому полігоні у м.Тлумачі побачив кілька рослин канабісу, зірвав їх і залишив висихати. Коли цей таксист вкотре запитав його про канабіс, висушену рослинну масу привіз йому в м.Івано-Франківськ і віддав йому, а таксист дав йому за це гроші. Попередньо про гроші не домовлялися, скільки коштів отримав – не пам`ятає. Аналогічно у листопаді 2020 ще раз привіз висушений канабіс в Івано-Франківськ та передав його цій особі, отримавши грошові кошти. Тоді його й затримали працівники правоохоронних органів. Вину у вчиненому визнав у повному обсязі, щиро розкаявся», – йдеться у вироку суду.

Суд затвердив Угоду про визнання винуватості. Суд визнав поліцейського винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та призначити йому покарання із застосуванням ч.1 ст.69 КК України – позбавлення волі на строк три роки з конфіскацією майна.

Строк попереднього ув`язнення з 24.11.2020 до 22.01.2021 зарахують у строк відбуття покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

Вирок винесла суддя Олеся Зеленко.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"