НОВИНИ

01.04.2023

31.03.2023

30.03.2023

29.03.2023

28.03.2023

27.03.2023

25.03.2023

24.03.2023

23.03.2023

РУБРИКАТОР

Поліцейський, якого 2 роки тримали в СІЗО за підозрою в участі у «ДНР», отримає 1 млн компенсації

25.10.2021

Донецький апеляційний суд збільшив розмір моральної компенсації для колишнього працівника поліції, якого звинувачували в участі терористичній організації (постанова від 6 жовтня).

Позивач працював  начальником відділення слідчого відділу Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області.

У жовтні 2015-го його взяли під варту. Він та його колеги підозрювалися в тому, що в червні 2014-го затримували на вулицях Слов’янська п’яних людей і відвозили їх на блокпости «ДНР», де терористи залучали їх до праці. Потерпілі начебто упізнали правоохоронців за фотокартками.

Ще в грудні 2015-го до 8 років в’язниці був засуджений інспектор патрульної служби.

Оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей і начальник відділення провели у СІЗО майже два роки. У вересні 2017-го першого з них засудили до 4 років позбавлення волі, перекваліфікувавши участь у терористичній організації на участь у незаконних збройних формуваннях. Суд зазначив, що йому не надано підтвердження існування терористичної організації і що обвинувачений входив до її складу.

Другого підсудного виправдали, оскільки суд не побачив доказів, що викривають його у скоєнні злочину. Один із потерпілих показань не дав, бо помер, другий не з’явився у засідання, а ще один, який на досудовому слідстві впізнава поліцейського за фотокарткою, у судовому засіданні заперечив, що це той самий чоловік. Як свідок допитувалась жінка, чийого покійного чоловіка та брата відвозили працювати на блокпост. Вона розповіла, що на впізнання їм привезли два фото саме цих двох підсудних. Співмешканець показав пальцем, що це вони, і вона також підтвердила, хоча сама не пам’ятала, але довірилась словам чоловіка, бо думала, що він був тверезіший.

Будучи визнаний невинуватим, колишній працівник поліції пред’явив позов до держави.

Позивач вказував на те, що поки він утримувався під вартою помер його 26-річний брат і батько, а також тяжко захворіла матір, сам він втратив роботу і репутацію.

Чоловік оцінив свої страждання у 2 мільйони гривень. Таку суму йому підтвердила судово-психологічна експертиза.

Однак висновок експерта не є обов’язковим для суду і оцінюється разом з іншими доказами.

Суд першої інстанції присудив компенсацію у 300 тисяч гривень. Апеляційний суд із цим не погодився і збільшив відшкодування до 1 мільйона.

Визначений експертом розмір моральної шкоди у понад 2 млн грн, на думку суду, є завищений і визначений експертом як “можливий”.

Водночас враховуються конкретні обставини по справі, характер і тривалість моральних страждань позивача, який втратив батька та рідного брата, істотність вимушених змін у його житті, наслідки, що наступили, та їх невідворотність. Смерть рідної людини — не відновлювана втрата, що спричиняє страждання та хвилювання, тому суд вважає, що справедливою компенсацією буде 1 мільйон гривень.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"