НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Поліцейського, який за гроші дозволяв їздити водію без прав, суд оштрафував на 51 тис грн

29.11.2021

Городищенський райсуд Черкаської області затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього старшого інспектора поліції (вирок від 25 листопада).

У серпні минулого року жителя міста Городище на підставі рішення суду позбавлено права керувати транспортним засобом. Але чоловік заборону порушував і його неодноразово ловили за кермом і притягували до адміністративної відповідальності.

Наприкінці листопада 2020-го в інспектора поліції виник умисел отримувати гроші від такого водія. Він озвучив громадянину пропозицію щомісячно платити по 8000 гривень. Правоохоронець обіцяв впливати на своїх колег, щоб чоловік міг їздити без дозвільних документів і не притягувався до відповідальності, а також за можливість ловити рибу і раків у водоймищах Городищенського району Черкаської області, у тому числі у заборонений період. Співрозмовнику вдалося домовитися про зменшення винагороди до 6000 гривень. 29 березня 2021 року подвір’ї власного домоволодіння поліцейський отримав цю суму.

15 квітня 2021-го обвинувачений одержав ще 3000 грн. Через два дні водій подзвонив йому і пожалівся, що інші працівники поліції намагаються притягнути його до відповідальності за керування автівкою без документів. Після цього обвинувачений зателефонував з власного мобільного телефону своєму колезі та дав вказівку відпустити водія, що співробітниками поліції було виконано. У той же день обвинувачений особисто зустрівся із водієм і висунув вимогу 11 тисяч гривень за вирішення питання. Далі протягом трьох тижнів він встиг отримати 15 тисяч гривень.

За період з 29 березня по 12 травня 2021 року старший інспектор усього одержав 24 тисячі гривень за вплив на своїх колег, щоб водій, позбавлений права керувати автівкою, міг безперешкодно їздити.

Правоохоронця викрили, тому що із заявою в Державне бюро розслідувань звернувся сам водій.

Із судового рішення у цій справі вбачається, що заявник і ключовий свідок є сусідом обвинуваченого.

Після повідомлення про підозру чоловік звільнився із правоохоронних органів.

Початково його дії кваліфікували як отримання неправомірної вигоди, поєднане із вимаганням (ч.3 ст.368 ККУ), що карається ув’язненням від 5 до 10 років до десяти років із конфіскацією майна. Але згодом підозрюваний вину визнав і йому висунули більш м’яке обвинувачення у зловживанні впливом (ч.2 ст.369-2 ККУ).

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Колишній поліцейський заплатить 51 тисячу гривень штрафу.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"