НОВИНИ

08.04.2020

07.04.2020

06.04.2020

РУБРИКАТОР

Поліцейські знали про підготовку замаху на активіста, але змовчали. ДБР відкрило кримінальне провадження

17.08.2019

Державне бюро розслідувань відкрило провадження проти поліцейських, які могли заздалегідь знати про підготовку замаху на активіста Віталія Олешка, відомого як “Сармат”.

Про це повідомила заступниця директора ДБР Ольга Варченко у Facebook.

«Сьогодні відкрили кримінальне провадження за фактом можливо неправомірних дій поліцейських, які, ймовірно, знали про підготовку вбивства Віталія Олешка, проте приховали цей факт і не попередили його», — написала Варченко.

Вона уточнила, що провадження зареєстрували за фактом приховування особливо тяжкого злочину та зловживання службовим становищем. Під час досудового розслідування слідчим необхідно з’ясувати, чи дійсно працівники поліції знали про підготовку вбивства активіста.

«Про це можуть свідчити записи телефонних розмов підозрюваних у вбивстві, які були у розпорядженні правоохоронців. Проте вони не вжили передбачених законодавством заходів, аби запобігти злочину», — написала Варченко. Досудове розслідування розпочали за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем) та ст. 396 ККУ (приховування злочину).

Джерело