НОВИНИ

02.06.2020

01.06.2020

30.05.2020

РУБРИКАТОР

Поліцейські сприяли уникненню водіїв від адміністративної відповідальності

12.11.2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, припинили діяльність злочинної схеми за участю посадових осіб Головного управління Нацполіції в Київській області, які сприяли уникненню водіїв-порушників від адміністративної відповідальності.

За попередньою інформацією: правоохоронці сприяли уникненню відповідальності водіїв за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а саме:

-вносили недостовірні відомості до Інформаційного порталу Національної поліції України про закриття адміністративних проваджень;

-затягували строки розгляду адміністративних справ та направляли їх до суду по закінченню строку притягнення до адміністративної відповідальності;

-повертали водіям-правопорушникам водійські посвідчення, вилучені відповідно до рішення суду.

Деталі: задокументовано 97 фактів внесення недостовірних відомостей до Інформаційного порталу Нацполіції.

Наразі:

-під час санкціонованих обшуків вилучено 60 водійських посвідчень, оргтехніку, 100 тисяч гривень та 4 тисячі доларів США;

-правоохоронцю-учаснику групи повідомлено про підозру.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні  здійснює прокуратура міста Києва. Оперативний супровід – Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Кваліфікація: несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї (ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, поліцейському загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"