НОВИНИ

22.02.2020

21.02.2020

20.02.2020

РУБРИКАТОР

Поліцейські намагаються спростити доступ до сигналу мобільного зниклої дитини

17.07.2019

Поліцейські Харківщини прагнуть спростити доступ до сигналу мобільного зниклої дитини. За рік в Україні зникли 7800 дітей – це приблизно 20 дітей на добу. Більшість з них розшукують досить швидко, протягом першої ж доби, але від початку року зниклими без вісти офіційно вважають 44 дитини.

Українські поліцейські акцентують на так званій “золотій” першій годині пошуку, бо часто знайти у цей проміжок дитину – це зберегти їй життя.

Поліцейські Харківщини зареєстрували петицію, аби спростити доступ до онлайн сигналу мобільного телефону дитини, яка в розшуку, адже сьогодні ця процедура  забюрократизована і  розтягується на кілька днів. “Якщо дитина не знайшлася в першу добу, тоді два варіанти: або дитина пішла сама і ховається, або з нею сталося нещастя. Нам важливі ці кілька годин, дуже важливі”, – пояснюють у поліції.

Кожного дня в Україні зникає 20 дітей – лише за цей рік зникали і розшукували майже 7 тисяч 800 неповнолітніх, досі зниклими вважаються 44 дитини. Більшість пропаж знаходяться за першу добу. Українські поліцейські акцентують на так званій золотій першій годині пошуку, знайти в цей час дитину – значить зберегти їй життя. Поліцейські Харківщини зареєстрували петицію, аби спростити доступ до онлайн-сигналу мобільного телефону дитини, яка у розшуку.

Показовою для копів є історія зниклого підлітка у Первомайську – 9-класника Андрія шукали 4 доби, батьки втрачали надію, слідчі розглядали різні версії, але увесь цей час підліток був із мобільним телефоном, однак отримати доступ до телефону дитини для слідчих складно і довго. Ювенальній поліції Первомайська  знадобилось кілька днів цілодобових пошуків, перш ніж зясували – підліток поїхав в інше місто до друга, про якого батьки нічого не знали, за кілька десятків кілометрів електричкою.

Викладач факультету кіберполіції Харківщини зареєстрував петицію, щоб спростити процедуру доступу до сигналу мобільного телефону дитини, яка зникла. Нині кожна друга зникла дитина має мобілку, проте отримати ці  дані поліції навіть для пошуків дитини і порятунку її життя – тривала процедура. “Дитина, котра потрапила до рук маніяка, вона ще кілька годин жива – нам потрібно встигнути її врятувати”, – пояснюють правоохоронці.

Оператори мобільного зв’язку визнають, що про онлайн доступ говорити можна буде лише після законодавчих змін. “Компанія не надає інформацію ось просто – є певні процедури, які регулюють отримання такої інформації, і якщо є дозвіл, можливо тоді”, – кажуть там. Петицію підтримали і авіатори, які допомагають у розшуку дітей: “Нам літаком набагато простіше виконувати політ – ми уявляємо радіус пошукових заходів”. Петиція продовжує набирати голоси користувачів інтернет

Джерело