НОВИНИ

24.06.2024

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

РУБРИКАТОР

Подружжя прокурорів із Маріуполя судили за колабораціонізм

15.05.2024

Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська визнав колишню співробітницю Донецької обласної прокуратури Катерину Малій винною у колабораційній діяльності. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 9 травня, яким жінку заочно засуджено до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною на 15 років обіймати державні посади.

У 2021 році Малій була призначена головним спеціалістом відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, інших заходів примусового характеру у місцях несвободи, а також пробації Донецької обласної прокуратури. Раніше працювала оперуповноваженим Приазовської виправної колонії (№107).

12-19 березня 2022 року, перебуваючи на території тимчасово окупованого смт. Нікольське Донецької області, жінка зайняла посаду так званого «помощника прокурора Володарского района Генеральной прокуратуры ДНР» в незаконно створених органах прокуратури так званої «ДНР».

У судовому засіданні показання дав начальник обвинуваченої. Він розповів, що 24 лютого у звʼязку з військовою агресією РФ працівники його відділу виїздили з Маріуполя до Кропивницького. Однак його підлегла Катерина Малій зі своїм чоловіком Олександром, який також працював в прокуратурі Донецької області, не поїхали. За допомогою месенджеру жінка повідомила, що вони з чоловіком перебувають у родичів. Зволікання із виїздом Малій пояснювала відсутністю пального та необхідністю доглядати за хворим дядьком. Із 5 квітня співробітниця перестала виходити на звʼязок, а приблизно через два тижні надіслала через месенджер заяву на звільнення за власним бажанням. Останнього разу з свідок звʼязувався із нею в травні 2022-го і та говорила, що вона в безпеці. Пізніше зʼясувалося, що подружжя Маліїв працює на окпуантів «помічниками прокурора Володарського району ДНР». За 3-4 місяці від місцевих мешканців стало відомо, що подружжя причетне до шахрайства з нерухомістю в Маріуполі. Катерина Малій начебто працевлаштувалася на керівну посаду в окупаційну жіночу колоню  в Маріуполі.

Ще один свідок розповів, що Малій була його колегою по роботі. У березні-квітні 2022 року  вона по телефону запитувала в нього контакти відділу кадрів прокуратури Донецької області, щоб звільнитися, оскільки залишилася на тимчасово окупованій території України разом із чоловіком.26 квітня 2022-го в інтернеті зʼявився відеозапис інтервʼю російського каналу «Звезда» з колишнім працівником Донецької обласної прокуратури Олександром Малієм.

Під відеозаписом є опис наступного змісту (мовою оригіналу): «Материалы следствия: как следователи в Мариуполе закрывали глаза на убийства людей украинскими националистами». Прокуратура Мариуполя заводила дела на мирных жителей, которые сочувствовали жителям ДНР и ЛНР. Но в отношении украинских военных, которые убивали людей, даже не начинали расследование. Об этом в новом ролике «Звезды», снятом в рамках специального проекта по сбору и обобщению преступлений украинских радикалов. Малий работал следователем в прокуратуре Мариуполя. Руководители ведомства регулярно заставляли его заводить политические уголовные дела на тех, кто просто сочувствовал жителям ДНР и ЛНР или поддерживал Россию. Во многих делах, которые передавали в прокуратуру органы СБУ, напрямую нарушались права человека. Решения об аресте выносили без доказательств вины и без улик. При этом на преступления украинских военных органы следствия закрывали глаза». 

У січні цього року Малія заочно засудили до 15 років увʼязнення. Він працював в українській прокуратурі з березня 1999 року. Остання займана посада  головний спеціаліст відділу нагляду та інформаційно-аналітичної роботи у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області та в умовах збройного конфлікту. Раніше був прокурором цього відділу, але в 2020-му неуспішно пройшов атестацію і його перевели на посаду спеціаліста. Малій оскаржував у суді це рішення, щоб поновитися як прокурор.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"