НОВИНИ

18.09.2021

17.09.2021

16.09.2021

РУБРИКАТОР

Після пом”якшення кваліфікаціїї злочину, колишній прокурор пішов на угоду в корупційній справі

02.09.2021

Суд затвердив угоду про визнання винуватості щодо ексначальника Куйбишевського відділу Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області (вирок від 30 серпня).

У 2016 році поліція розслідувала справу про самовільне захоплення земельної ділянки. Прокурору стало відомо, що з боку фермера можливі порушення при користуванні ділянкою площею 77 гектарів. У подальшому він начебто запропонував чоловікові вплинути на прокурорів та їх керівників, щоб ті закрили справу і дали зібрати врожай соняшнику. За це начальник відділу прокуратури хотів 175 тисяч гривень.

Обвинувачений встиг отримати 75 тисяч гривень гривень і був затриманий.

Додатково йому інкримінували незаконне зберігання боєприпасів — більше 700 бойових патронів.

До суду надійшла угода — підсудний визнавав провину в зловживанні впливом (ч.2 ст.369-2 ККУ) і незаконному зберігання боєприпасів (ч.1 ст.263 ККУ).

Колишній працівник прокуратури має заплатити 51 тисячу гривень штрафу і і відшкодувати близько 10 тисяч гривень витрат на експерта.

Дана справа слухалась у суді з 2017-го. І чотири роки дії обвинуваченого кваліфікувалися більш суворо — за ч.3 ст.368 ККУ як вимагання неправомірної вигоди. Раніше версія слідства звучала так, що начальник Куйбишевського відділу Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області за попередньою змовою із невстановленими особами під приводом існування кримінального провадження, в якому він здійснює процесуальне керівництво, та накладеного арешту на врожай, що знаходиться на земельній ділянці площею 77,3 га, погрожував користувачу землі кримінальною відповідальністю, обіцяв заборонити користуватися землею і не дати зібрати врожай, вимагаючи неправомірну вигоду в сумі 175 тис. грн.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"