НОВИНИ

25.09.2021

24.09.2021

23.09.2021

22.09.2021

РУБРИКАТОР

«Під подушечку». Як суддя Броварського суду, якій дали 6 років, отримувала хабар на робочому місці

09.06.2021

Вищий антикорупційний суд оприлюднив текст вироку щодо судді Броварського суду Київського області Ганни Білик, засудженої за хабар до 6 років в’язниці (вирок від 3 червня).

Білик визнали винною в отриманні у 2017 році 1000 євро за прийняття рішення про роз’яснення постанови суду щодо повернення вилучених 13 500 літрів дизельного палива на користь ТОВ «Інлекс Груп». Без цього роз’яснення компанія не могла повернути своє майно.

Суддя свою провину не визнавала. За її версією, єдина зустріч із юристом компанії відбулась в момент, коли він прийшов до суду з дорученням на отримання копії постанови. Після перевірки повноважень, йому було видано копію судового рішення. Переконувала, що коштів вона не отримувала.

Виходячи зі свого кабінету, у дверях вона зіткнулась з детективом НАБУ, який наказав повернутись до кабінету. За детективом зайшло ще 10-15 осіб. Судді зачитали ухвалу про дозвіл на обшук її кабінету. Детектив наказав їй підійти до дивану, який знаходився в кабінеті біля виходу, і підняти подушку. Суддя підняла подушку і виявила там гроші, начебто невідомого їй походження.

Нібито через незадовільний стан здоров’я, ніч після обшуку суддя Білик провела у лікарні під наглядом співробітників НАБУ. Тільки наступного дня її повезли до суду для обрання запобіжного заходу.

Однак в антикорупційному суді досліджувалися матеріали НСРД, які підтверджували, що суддя знала, що їй принесли гроші.

Спочатку на записі мова йде про виготовлення судового рішення уточнюються реквізити компанії. Після того, як згоди щодо документа досягнуто, помічник судді виходить і суддя залишається з відвідувачем в кабінеті.

Юрист компанії запитав: «Одна тисяча, да?», на що Білик ствердно кивнула головою, на питання юриста: «Я положу туди, да?», суддя відповіла: «Не, туди, під подушку» і показала кульковою ручкою в бік дверей, додавши: «Якщо буде якісь еті самиє, прийдете до мене». Спостерігаючи за непоспіхом чоловік суддя зазначила: «Тисяча етіх самих», та, нахилившись в його бік написала на рожевому відривному аркуші паперу знак, який на відео складно ідентифікувати.

На це юрист сказав, що одразу неправильно зрозумів символ, на що почув обурення судді у фразі: «Так шо, ви не готові?», але він показав їй щось у відповідь та відповідаючи на питання Білик: «Це шо? я не знаю, шо це за таке?», пояснив, що це символ валюти євро. Суддя Білик, зрозумівши, що мова йде про валюту євро, відповіла: «Ну хорошо. Хай буде так», та жестом, направляючим у бік виходу та дивану із зауваженням: «Ну, поки нікого немає», дала зрозуміти, щоб юрист не зволікав із залишенням грошових коштів.

Тоді юрист підвівся, підійшов до дивану біля входу в кабінет та залишив гроші під подушкою, прокоментувавши: «Під подушечку». Суддя Білик у цей час слідкувала за його діями. Після цього одразу зайшла помічник судді та принесла копію постанови, яку суддя вручила юристу, вказавши на необхідність проставлення гербової печатки в канцелярії суду та можливість повторного звернення до неї у разі потреби.

Після виходу юрист в кабінет зайшли працівники НАБУ і під подушкою з дивану вилучили 1000 євро.

Враховуючи суспільну небезпеку скоєного корупційного злочину, підрив суспільної довіри до судової гілки влади, цілеспрямований характер поведінки обвинуваченої на власне збагачення, формат спілкування у службовому кабінеті у позапроцесуальний спосіб, зверхню манеру її спілкування з заявником, разом із пропозицією звертатися повторно, що створює враження зухвалості та безкарності такої поведінки, колегія суддів ВАКС дійшла висновку, що призначення Білик покарання на рівні мінімальної межі санкції (5 років тюрми) не буде достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових злочинів, а також формування правослухняної поведінки.

У підсумку суддю Білик засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією автомобіля та земельної ділянки 0,12 га і заборонено обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, на на 3 роки.

На подачу апеляції є 30 днів. До набуття вироком законної сили обвинувачена Білик має запобіжний захід у вигляді застави – 84 тисячі гривень.

Її зобов’язали носити електронний браслет і повідомляти суд про зміну свого місця проживання.

На момент ухвалення вироку судді Білик 64 роки.

20 липня 1992-го Ганна Білик була обрана на посаду судді Менського районного народного суду Чернігівської області. У 2002 році почала працювати суддею Броварського суду.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"