НОВИНИ

09.06.2023

08.06.2023

07.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

02.06.2023

РУБРИКАТОР

Перед призначенням на посаду заступника міністра Гогілашвілі не проходив спецперевірку

22.12.2021

Кабінет Міністрів України не організовував спеціальну перевірку Олександра Гогілашвілі перед призначенням на посаду заступника міністра та не перевіряло його можливе російське громадянство.

Про це свідчить відповідь МВС на запит Українських Новин.

МВС повідомило, що відповідно до частини п’ятої статті 9 Закону “Про центральні органи виконавчої влади” посади першого заступника міністра та заступників міністра належать до політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу.

Призначення на зазначені посади та звільнення з цих посад проводиться Кабінетом Міністрів відповідно до порядку розгляду питань, пов’язаних із підготовкою та внесенням подань про осіб, призначених на посаду.

“Відповідно до абзацу третього пункту 3 порядку проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171, організація проведення спеціальної перевірки щодо претендентів на зайняття посад, призначення (обрання) на які здійснюється президентом, Верховною Радою або Кабінетом Міністрів, покладається відповідно на главу Адміністрації президента, керівника Апарату Верховної Ради України, міністра Кабінету Міністрів або їхніх заступників”, – йдеться у відповіді МВС.

Таким чином, відповідь МВС свідчить про те, що спецперевірка щодо Гогілашвілі не була організована, в тому числі  не перевірялася наявність громадянства Росії у Гогілашвілі. Таку спецперевірку мав призначити міністр Кабінету міністрів або його заступник. Однак це не було зроблено.

Як повідомляли Українськi Новини, Служба безпеки України не проводила перевірку можливої ​​наявності російського громадянства в Олександра Гогілашвілі під час призначення на посаду заступника міністра внутрішніх справ.

Згідно з даними на сайті Федеральної податкової служби Росії, Гогілашвілі має російський паспорт та ідентифікаційний номер платника податків.

Кабмін звільнив Гогілашвілі з посади заступника міністра МВС після того, як він потрапив у скандал.

Гогілашвілі на блокпосту на Донеччині погрожував співробітникам правоохоронних органів, а також почав їх ображати.

Николай Савенко

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"