Пенсіонерам МВС при перерахунку пенсій враховуються лише виплати, встановлені поліцейським, — велика палата ВС
17.12.2018
Велика Палата Верховного Суду 12 грудня 2018 року, розглянувши зразкову справу № 802/2196/17-а, залишила апеляційні скарги пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України за позовом до Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Вінницькій області (далі – Комісія), без задоволення, а рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року – без змін.
Про це інформує Резонанс із посилання на прес-службу Верховного суду.
Повідомляяється, що спір виник через різне тлумачення учасниками справи положень законодавства щодо переліку видів грошового забезпечення військовослужбовців та його розмірів, що належить враховувати при перерахунку пенсії.
Позивач просив визнати протиправною бездіяльність Комісії щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії, а також зобов’язати Комісію виготовити таку довідку й направити її до Пенсійного фонду України.
Зазначеним рішенням Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, ухваленим за результатами розгляду зразкової справи, в задоволенні позову відмовив.
КАС ВС, рішення якого залишила без змін Велика Палата ВС, вказав, що відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських. Підстав для врахування премії у розмірі, в якому її отримував позивач, немає, оскільки таких надбавок і премій не отримували на момент перерахунку поліцейські на відповідних посадах. Таким чином, Комісія правомірно не вказала у довідці про розмір грошового забезпечення надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач.
Рішення Великої Палати ВС остаточне та оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, мають право на дострокове призначення пенсії за віком як учасники бойових дій з часу звернення. Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши справу за позовом до пенсійного фонду.