НОВИНИ

09.06.2023

08.06.2023

07.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

02.06.2023

РУБРИКАТОР

Пенсіонера МВС засудили за колабораціонізм – працював водієм в окупаційній поліції Ізюма

12.12.2022

Уродженця села Велика Кам’янка Ізюмського району Харківської області визнали винним у колабораційній діяльності (вирок від 5 грудня).

У середині червня 2022 року чоловік прибув до будівлі в Ізюмі де розміщувалась окупаційна поліція і сконтактував з її так званим начальником «Ізюмського міського райвідділу міліції управління внутрішніх справ у Харківській області».

Обвинувачений пройшов спвівбесіду і був призначений на посаду водія. Ця посада не пов’язана із правоохоронною діяльністю, а також організаційно-розпорядчими або адміністративно-господарськими функціями у незаконному органі влади.

Громадянин обслуговував автопарк гаража, відповідав за утримання в належному технічному стані машин, перевезення представників окупаційної поліції, щоденно вів фіксацію прибуття на робоче місце у відповідному журналі.

Роботу він виконував до 23 вересня 2022-го, до моменту звільнення території від російської армії.

Про обвинуваченого відомо, що він має досвід служби в органах внутрішніх справ України, але нині пенсіонер, одружений, до кримінальної відповідальності притягується вперше.

До суду надійшло клопотання прокурора про розгляд справи у спрощеному провадженні, без судового засідання. Ще на стадії досудового слідства підозрюваний беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорював обставини. Він передав до суду заяву, що не проти розгляду обвинувального акту за своєї відсутності.

Суд розглянув справу, не викликаючи сторін. Чоловіка визнали винним за ч.2 ст.111-1 ККУ – у добровільному зайнятті посади, що не пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій в незаконному органі влади створеному на тимчасово окупованій території України.

Покаранням стала заборона обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 15 років.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"