НОВИНИ

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

Парламент у першому читанні підтримав законопроєкт про створення ручної кваліфкомісії суддів

04.03.2021

За законопроєкт проголосувало 227 народних депутатів фракцій Слуга народу та депутатської групи “Довіра”.

Законопроєкт фактично нівелює вплив міжнародних експертів на формування ВККС. Замість вирішальної ролі у процесі, міжнародні експерти матимуть лише дорадчу функцію, а всю владу в конкурсі отримає недоброчесна Вища рада правосуддя.

Парламент вкотре замість глибинної та дієвої реформи обирає “компроміс” з судовою мафією. Законопроєкт в нинішньому вигляді здатний лише наповнити суди двома тисячами нових Вовків і Кицюків,  Найкращий вихід із ситуації – провал законопроєкту у другому читанні, правками змінити його буде практично неможливо,” – вважає Степан Берко, адвокаційний менеджер Фундації DEJURE.

Нагадаємо ключові положення законопроєкту:

-Конкурс до ВККС проводитиме Вища рада правосуддя, а не Конкурсна комісія. Остання буде тільки перевіряти кандидатів на доброчесність, але її рішення для ВРП матимуть лише рекомендаційний характер;

-Половина складу нової ВККС будуть суддями чи суддями у відставці, ВРП у положенні про конкурс зможе запровадити додаткові обмеження для незалежних кандидатів (як це вже було з законом 193-ІХ);

-Міжнародні експерти входитимуть до складу Конкурсної комісії лише одноразово і то у разі, якщо це допустить ВРП та на строк не більше року після формування першого складу ВККС. Потім міжнародних експертів замінять українські «незалежні» прокурори, адвокати, і науковці (делеговані Радою прокурорів, Радою адвокатів і Президією Академії правових наук);

-Навіть якщо вдасться створити ефективну Конкурсну комісію, вона буде повністю залежна від ВРП – її роботу забезпечуватиме секретаріат ВРП, а не окремий секретаріат, як пропонувалось раніше.

Нагадаємо, через критичну позицію Венеційської комісії, у листопаді 2020 року парламент не підтримав першу версію законопроєкту №3711 та відправив його на доопрацювання у профільний комітет.

Замість того, щоб врахувати позицію Венеційської комісії та покращити документ, члени комітету запропонували зміни, які суперечать як міжнародним зобов’язанням України, так і передвиборчим обіцянкам партії “Слуга народу”.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"