НОВИНИ

24.06.2021

23.06.2021

22.06.2021

19.06.2021

18.06.2021

РУБРИКАТОР

Останнім за неподачу декларації судили колишнього інспектора виправної колонії

06.11.2020

Останній оприлюднений у судовому реєстрі вирок за неподачу декларації ухвалили всього за один день до скасування кримінальної відповідальності Конституційним судом. Вирок ще не набрав законної сили (вирок від 26 жовтня).

За матеріалами кримінального провадження, чоловіка звільнили з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Миколаївська виправна колонія № 50» 28 вересня 2018 року. На цій посаді він працював трохи більше чотирьох місяців.

Після звільнення чоловік не подав електронну декларацію за формою «після звільнення», через що прокуратура завела кримінальне провадження за статтею 366–1 Кримінального кодексу України («Декларування недостовірної інформації» — неподання декларації).

Обвинувачений у судовому засіданні вину визнав повністю, але давати показання відмовився.

Суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді 200 годин громадських робіт з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та правоохоронних органах протягом одного року та шести місяців.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляції.

Наступного дня після ухвалення цього вироку Конституційний суд України скасував відповідальність за статтею 366–1 ККУ – за недостовірне декларування чи неподання декларації.

За статтею 459 Кримінального процесуального кодексу, судові рішення, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за виключними обставинами. Серед виключних обставин визначається, зокрема, встановлена Конституційним Судом України неконституційність окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи. Заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами можна подати протягом 30 днів від дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"