НОВИНИ

21.01.2019

19.01.2019

18.01.2019

РУБРИКАТОР

Органами прокуратури України проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про оплату праці» при залученні засуджених до праці

25.11.2016

Генеральною прокуратурою України перевірки із зазначених питань проведено у Державній пенітенціарній службі України, здійснено виїзди до прокуратур і установ виконання покарань Запорізької, Харківської, Чернівецької областей.

За результатами перевірок виявлено систематичні порушення Закону України «Про оплату праці» при нарахуванні заробітної плати засудженим, своєчасності її виплати, проведенні відрахувань за виконавчими документами та залученні в’язнів до суспільно корисної праці.
З метою усунення виявлених порушень законодавства загалом прокурорами внесено 135 документів реагування, за якими на теперішній час до відповідальності вже притягнуто понад 70 службових осіб, за результатами перевірок розпочато 18 кримінальних проваджень.

Завдяки вжитим заходам протягом року прострочену заборгованість зі стягнутих із засуджених та не перерахованих стягувачам коштів за виконавчими листами, у тому числі за аліментами, скорочено на 1 млн 900 тис грн та майже 200 тис грн відповідно, із внесків на соціальне страхування – більше ніж на 60 тис грн, із внесків до фонду соціального захисту від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань – майже на 350 тис грн, із заробітної плати перед звільненими засудженими – на 136 тис грн, із заробітної плати працівників ДКВС України – на 270 тис грн.

З метою усунення виявлених порушень законодавства Генеральною прокуратурою України внесено вказівку Міністру юстиції України. Генеральним прокурором України про стан законності з цих питань поінформовано Прем’єр-міністра України.

Вжиті органами прокуратури заходи сприяли поновленню порушених прав засуджених на працю та оплату праці.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України