НОВИНИ

18.09.2019

17.09.2019

16.09.2019

РУБРИКАТОР

Оприлюднено подробиці затримання львівських поліцейських, які збували героїн

28.02.2019

Начальник ГУ Нацполіції Львівщини Валерій Середа повідомив подробиці затримання двох працівників управління протидії наркозлочинності, які торгували героїном.

Про це В.Середа розповів на прес-конференції 28 лютого.

Як повідомив В.Середа, у керівництва поліції Львівщини виникли підозри щодо незаконної діяльності працівників управління протидії наркозлочинності, оскільки не було результатів їх роботи щодо виявлення обігу героїну.

«За два роки ми не побачили результатів діяльності підрозділу щодо виявлення окремих видів наркотиків. Спільно з внутрішньою безпекою ми почали вивчати це питання. Було зафіксовано одного працівника, потім іншого, які самі влізли у схему реалізації наркотиків, а саме – героїну. Ці працівники були затримані. Через короткий термін був затриманий наркодилер з партією наркотиків. Відкрито кримінальне провадження. Ці працівники поліції звільнені з органів Національної поліції, вони є фігурантами у кримінальних провадженнях. Люди, які мали з цим боротися, самі зайнялися такими протиправними діями. Але це було виявлено самими поліцейськими. Ми побачили, що в цьому напрямку результатів роботи немає і не могло це просто так на Львівщині зникнути. Завжди через Львівщину проходили трафіки героїну», – розповів В.Середа.

З його слів, працівників поліції відслідковували упродовж понад півроку. При цьому на нарадах попереджали про відповідальність перед законом.

«Неодноразово проводили наради, на яких були присутні ці ж працівники та їх керівники. Ми їм в очі говорили: шановні, щось не те. У нас є підозра, що ви займаєтеся не тим, чим потрібно… Десь так виглядало, що нам ще залишилось сказати, коли, в котрій годині і в якому місці їх буде затримано. За два тижні сталося, усе як має бути», – додав В.Середа.

З його слів, до незаконних схем не були причетні керівник цього управління, ні його заступники. Але було прийнято рішення замінити увесь керівний склад.

«Окремо були бесіди з першими керівниками управління. Їм давали час розібратися з цим. Ми їх попереджали неодноразово. Але вони напевно більше вірили своїм працівникам і тому позбулися посад… Проводиться повна заміна у підрозділі. Будемо їх більше контролювати», – зауважив начальник ГУ Нацполіції.

Як повідомлялося, за процесуального керівництва прокуратури Львівської області та при спільній взаємодії Львівського управління ДВБ Нацполіції України і Служби безпеки України у Львівській області, цьогоріч 5 лютого порядку ст.208 КПК України затримано начальника 3-го міжрайонного відділу управління протидії наркозлочинності ГУ НП Львівщини, який вимагав та отримав від місцевого мешканця 6,5 тис. доларів США та 16 тис. грн.

За ці кошти посадовець обіцяв не притягати вказану особу до кримінальної відповідальності за незаконні дії, пов’язані з наркотичними засобами та, зокрема, збут близько 100 грамів «героїну», які ж сам напередодні продав чоловіку.

Джерело