НОВИНИ

04.07.2022

01.07.2022

30.06.2022

РУБРИКАТОР

Оновлено карту судів з нормативами навантаження

18.04.2022

Рада суддів України оновила інтерактивну карту судів України з розрахунками нормативів навантаження на суди та суддів з урахуванням кількості справ, які розглядаються судами впродовж звітного 2021 року.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті РСУ.

 Дана карта розроблена і використовується з метою обліку статистичних даних та доопрацювання Методики визначення граничної чисельності суддів у судах на основі кількості справ, які надходять на розгляд до суду.

Вперше такий розрахунок було використано зі статистичними даними за 2019 рік. Відтоді оновлення карти відбувається щорічно.

Окрім нормативної чисельності у ній відображена інформація щодо кількості судових справ, що надійшли до суду, інформація про штатну та фактичну чисельність суддів.

Попереднє опрацювання отриманої інформації показало, що суди працюють з нерівномірним навантаженням. Також це дало можливість визначити топ 30 судів, які мають найбільшу кількість справ та відповідно найбільше навантаження на суддів.

«Інтерактивна карта судів України за довоєнний 2021 рік, буде своєрідним статус-кво. У міжнародній правовій практиці вживається також термін status quo ante bellum — положення, що існувало перед початком війни, для усієї судової системи України», – наголосив Голова Ради суддів України Богдан Моніч.

В РСУ також повідомляють, що через війну російської держави проти України, окупацію українських територій і фізичного знищення суддів як таких, станом на 16 квітня 2022 року не здійснює правосуддя 141 апеляційний та місцевий суд. Пошкодженими або повністю зруйнованими є 51 приміщення судів від 777 загальної кількості приміщень, 47 приміщень судових установ зазнали критичних ушкоджень. На тимчасово непідконтрольних українській владі територіях залишається 63 суди. Розпорядженнями Голови Верховного Суду територіальну підсудність змінено для 130 судів.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"