НОВИНИ

25.09.2021

24.09.2021

23.09.2021

22.09.2021

РУБРИКАТОР

Оголошено підозру заст. начальника охорони «Петрівської колонії», працівниця якої застрелилась на посту

01.03.2021

Прокурорами Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру першому заступнику начальника Петрівської виправної колонії №49 у службовій недбалості, яка призвела до смерті рядової внутрішньої служби у липні 2020 року (ч.2 ст.367 КК України).

За даними слідства, керівник установи, достовірно знаючи про відсутність реальної можливості направити на навчання новопризначених працівників і заборону їх допуску до самостійного несення служби у складі варт з наданням зброї без проходження первинної професійної підготовки та отримання сертифікату, неодноразово допускав рядову до самостійної діяльності в складі чергових варт відділу охорони виправної колонії. Відсутність знань та навичок адаптації до умов нової праці в пенітенціарній системі, надінтенсивні навантаження на роботі – заступання в наряд через добу упродовж місяця, а також невміння правильно поводитись зі зброєю призвели до пострілу автоматичної вогнепальної зброї АК-74, від якого настала смерть потерпілої на робочому місці.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Миколаєві.

Нагадаємо, влітку 2020 року прокурорські перевірки пенітенціарних закладів виявили, що причиною допуск до складу варт новопризначених працівників, які не пройшли первинної професійної підготовки, був незаконний лист-вказівка Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту. Реагуючи на порушення законодавства, Генеральний прокурор надала письмові вказівки Міністру юстиції України з вимогою відкликати цей документ та провести службове розслідування за вказаним фактом. Вимоги були виконані.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"