НОВИНИ

16.01.2021

15.01.2021

14.01.2021

13.01.2021

РУБРИКАТОР

Одержання неправомірної вигоди – двоє колишніх поліцейських на Донеччині постануть перед судом

15.10.2020

До суду направлено обвинувальний акт стосовно двох колишніх старших уповноважених сектору розкриття злочинів проти власності та сектору розкриття злочинів проти особи відділу кримінальної поліції Центрального ВП ГУ Нацполіції в Донецькій області.

Слідством встановлено, що в березні 2020 року поліцейські отримали повідомлення про вчинення крадіжки мобільного телефону одним із мешканців міста Маріуполя. Прибувши на місце виклику, правоохоронці почали вимагати у крадія 20 000 гривень «відкупних» у якості оплати за непритягнення його до кримінальної відповідальності. Він наголосив правоохоронцям, що не має такої суми, а гроші може надати його родич, який проживає в іншій області.  У зв’язку з чим поліцейський погодились з’їздити з ним за грошима до родича в іншу область.

За даними слідства,  такою схемою поліцейські користувались неодноразово. У травні 2020 року безпосередньо після одержання ними чергових «відкупних»  поліцейські були затримані.

Таким чином, колишні правоохоронці обвинувачуються у заволодінні чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 190 КК України), а також  в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, що вчинено групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську. Процесуальне керівництво – Донецька обласна прокуратура.

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10  років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"