НОВИНИ

04.04.2020

03.04.2020

02.04.2020

РУБРИКАТОР

Обшуки на 1+1: Спілка журналістів звинуватила СБУ в залякуванні ЗМІ

06.02.2020

Національна спілка журналістів України стурбована обшуками у приміщеннях телеканалу 1+1 та у помешканнях журналістів. Про це на своїй сторінці у Faceboook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Очільник Спілки журналістів впевнений, що обшуки мають насамперед проходити у фігурантів викривальних матеріалів, а не на роботі та вдома у їхніх авторів.

Зокрема, за словами Томіленко, СБУ не має залякувати журналістів та «демонструвати готовність застосовувати свій репресивний арсенал проти українських ЗМІ».

«Обшуки на одному з провідних національних телеканалів – це чіткий сигнал тривоги для всіх журналістів: держава готова зазіхати на право журналістів тримати у таємниці свої джерела, а утиски свободи слова називати «необхідними слідчими діями», — написав голова НСЖУ.

Також на своїй сторінці він опублікував вимоги НСЖУ с приводу обшуків на 1+1. Серед них – Служба безпеки має обґрунтувати дані обшуки, а комітети  Верховної Ради  мають зібратися на позачергове засідання та заслухати звіт СБУ щодо цих заходів. Окрім того, ЗМІ повинні  максимально висвітлювати всі обставини цього інциденту.

Нагадаємо, що 5 лютого СБУ проводила обшук на телеканалі «1+1». Зокрема, у прес-служба СБУ повідомили, що суд дав дозвіл на проведення заходів.

Співробітники каналу, натомість, впевнені, що обшуки пов’язані зі скандальним прослуховуванням прем’єр-міністра Олексія Гончарука, записи з кабінету якого в середині січня опублікували в інтернеті.

Раніше СБУ відкрила справу через прослуховування наради Гончарука з представниками Нацбанку

Джерело