НОВИНИ

09.06.2023

08.06.2023

07.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

02.06.2023

РУБРИКАТОР

Незаконно люстрованому посадовцю Генпрокуратури присудили 4,5 мільйони втраченого заробітку

17.11.2021

Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Олега Кучера про поновлення на роботі в Генеральній прокуратурі і стягнув середній заробіток за період вимушеного прогулу (рішення від 10 листопада).

Кучер працював у ГПУ з 2005 році. У грудні 2014-го його у зв’язку з люстрацією звільнили з посади першого заступника начальника Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді.

ЄСПЛ дотримується позиції, що люстрація застосовується до осіб, які, перебуваючи на публічній посаді, відігравали важливу роль у серйозних порушеннях прав людини.

У 2019 році Європейський суд з прав людини у справі «Полях та інші проти України» визнав, що український закон про люстрацію порушує права людини, оскільки його застосування не передбачало жодної індивідуальної оцінки. Ключовим було те, що поведінка звільнених чиновників не була класифікована як “кримінальна” в національному законодавстві і не була схожа на якусь злочинну поведінку: вона зводилась до того, щоб залишатися на своїх постах, поки при владі перебував президент Янукович.

Українська люстрація стала своєрідною колективною відповідальністю чиновників за роботу в часи президентства Януковича, без урахування індивідуальної ролі чи зв`язку особи з будь-якими антидемократичними подіями. Існувала ймовірність, що закон було прийнято проти тих, хто працював на державній службі за попередніх урядів, що передбачало політизацію державної служби. Натомість ЄСПЛ дотримується приципу, що  люстрація не може бути покаранням, відплатою чи помстою.

ОАСК скасував наказ про звільнення Кучера і поновив його на колишній посаді. Хоча з січня 2020-го замість Генеральної прокуратури працює Офіс генпрокурора

Також суд ухвалив стягнути позивачу середній заробіток за час вимушеного прогулу — 4,5 мільйони гривень.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"