НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

Незаконне поводження зі зброєю перестане бути злочином

21.03.2022

В Україні, з огляду на військовий стан і наявність у людей великої кількості зброї, вирішили скасувати відповідальність за поводження з вогнепальною та холодною зброєю без передбаченого законом дозволу за умови її добровільної здачі.

20 березня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №7181 «Про внесення змін до статті 263 Кримінального кодексу України щодо скасування відповідальності у випадках добровільної здачі зброї, бойових припасів, вибухових речовин або пристрої».

Згідно із чинною редакцією ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила цей злочин, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Таке звільнення може здійснюватися винятково судом за клопотанням прокурора і лише стосовно особи, якій попередньо було повідомлено про підозру (тобто особа набула статусу підозрюваної). При цьому до клопотання прокурора повинна бути додана письмова згода такої підозрюваної особи на звільнення від кримінальної відповідальності.

Нардепи вважають, що застосування таких складних процедур вже не відповідає вимогам сьогоднення.

Тож юридичну конструкцію «звільняється від кримінальної відповідальності» хочуть замінити на «не підлягає кримінальній відповідальності». Це дасть змогу не затосовувати судової процедури, не визнавати осіб підозрюваними у вчиненні злочину.

Ц це, на думку суб’єктів законодавчої ініціативи, сприятиме збільшенню кількості осіб, які добровільно здають органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"