НОВИНИ

23.05.2024

22.05.2024

21.05.2024

20.05.2024

17.05.2024

16.05.2024

15.05.2024

РУБРИКАТОР

Незаконна депортація українців з Криму – судитимуть окупаційного суддю

18.01.2023

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді так званого Євпаторійського міського суду Республіки Крим за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачений брав участь у реалізації політики держави-окупанта, що спрямована на зміну демографічного складу населення півострова, та фактично забезпечував незаконну депортацію українців.

Керуючись російським законодавством, «суддя» незаконно ухвалив рішення про видворення громадян України з території півострова, мотивувавши його нібито відсутністю дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території РФ».

Однак українці, які на момент початку збройного конфлікту в Криму на законних підставах перебували на території півострова, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права і не потребують жодних додаткових документів. Тобто окупанти не мають законних підстав примусово переміщувати чи депортувати українців з місць свого проживання.

Фактично з самого початку окупації півострова РФ розпочала зміну демографічного складу населення півострова. Її кінцева мета полягає у витісненні з Криму громадян України, незгодних з окупаційним режимом, та заселенні півострова громадянами РФ.

Усі ці дії є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Конвенції про захист цивільного населення 1949 року.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.

Раніше прокуратура автономії повідомила про підозру цьому судді за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"