НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Неповнолітні ув’язнені зможуть отримувати паспорти в місцях попереднього ув’язнення

05.11.2021

Набрали чинності зміни до нормативних актів, які регламентують порядок отримання неповнолітніми ув’язненими паспорту громадянина України, розроблені за вказівкою Офісу Генпрокурора Державною міграційною службою України.

Тепер неповнолітні віком від 14 років,  які утримуються в установах попереднього ув’язнення, отримали можливість оформлення паспорту громадянина України через уповноважену особу адміністрації відповідної установи чи закладу.

Раніше прокурорами систематично під час перевірок виявлялися факти перебування непаспортизованих дітей в місцях попереднього ув’язнення. Найбільше таких випадків було зафіксовано у Київському, Львівському та Харківському слідчих ізоляторах.

Через правову невизначеність питання адміністрація цих установ, на відміну від місць виконання покарань, не мала відповідних повноважень щодо сприяння в отриманні паспорту. А неповнолітні після звільнення з місць попереднього ув’язнення були позбавлені можливості реєструватися за місцем проживання, вступати до навчальних закладів, працевлаштовуватися, оформлювати спадщину, отримувати соціальні пільги, встановлені законодавством.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"