Навантаження стало виправданням для однієї судді й пом’якшило стягнення іншому
16.12.2024
Надмірне навантаження залишається чи не найвагомішим аргументом, що виправдовує судову тяганину. До того ж, на брак кадрів накладаються повітряні тривоги та відключення світла.З огляду на такі пояснення, перша дисциплінарна палата ВРП одноголосно відмовила у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Голосіївського районного суду м. Києва Ірини Ольшевської.
До судді у скаржниці виникли претензії через «безпідставне відкладенням підготовчого засідання у справі на строк, що перевищує строк для розгляду справи по суті в цілому». Адже, за її твердженням, «наполегливі усні звернення під час визначення дати слухання та неодноразові письмові клопотання не принесли бажаного результату в питанні своєчасного розгляду справи».
Як пояснила І.Ольшевська, призначене на 12.06.2024 підготовче засідання було відкладено через оглошену в Києві повітряну тривогу. Більше того, у цей день столиця зазнала чергової ракетної атаки.
Як зазначила доповідач Олександра Кваша, затягування з призначенням підготовчого засідання відбулося з об’єктивних причин, що не залежать від судді. Також не встановлено, що тяганина відбулася умисно. Тож, з огляду на навантаження, зокрема у кримінальних провадженнях, доповідач запропонувала відмовити у притягненні І.Ольшевської до дисциплінарної відповідальності.
Така пропозиції була одноголосно підтримана членами палати.
Певною мірою, надмірне навантаження врятувало й іншого столичного суддю — Миколу Сенька зі Святошинського районного суду м.Києва — від більш суворого стягнення. Він допустив тяганину із виготовленням повного тексту судового рішення. Більше того, 5 місяців тому друга ДП за скаргою СБУ вже притягувала його до відповідальності у вигляді догани із позбавленням доплат на місяць.
Проте, доповідач зауважила, що профільний закон передбачає застосування більш тяжкого виду покарання за наявності двох і більше непогашених стягнень, а у судді — лише одне. Крім того, не було встановлено, що М.Сенько допустив умисне порушення процесуальних строків. Тому, також взявши до уваги надмірне навантаження на суддів цього суду й позитивну характеристику, О.Кваша запропонувала винести судді попередження, що буде пропорційним допущеному порушенню.
Цю пропозицію члени палати також підтримали однойстайно.