НОВИНИ

06.06.2020

05.06.2020

04.06.2020

РУБРИКАТОР

Нардепи хочуть покарання за угон автомобіля прив’язати до його вартості

08.04.2020

Нардепи вирішили спростувати твердження, що автомобіль не розкіш. На їхню думку, буде соціально справедливим, якщо викрадача мерседеса обов’язково саджати за ґрати, а того, хто посягнув на якийсь там «Ланос», — можна і штрафувати.

Такі зміни містяться у проекті «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України» (№3301), під яким підписалися представники фракцій «Слуга народу», «ЄС» та «Батьківщини».

Головна ідея — ввести у диспозицію ст.289 («Незаконне заволодіння транспортним засобом») КК нову кваліфікуючу ознаку — розмір вчинених дій замість завданої угоном шкоди. І саме за цим розміром визначати санкцію: якщо «вартість злочину» не перевищує 100 неоподатковуваних мінімумів, то як альтернатива можливе покарання у вигляді штрафу. Якщо — до 250 н.м., то це вже значний розмір і ч.2 ст.289 КК, тобто від 5 до 8 років тюрми. А посягання на ще більш розкішні автівки — від 7 до 12 років з конфіскацією чи без.

Тобто, те саме, що і зараз, але карати не за завдану злочином шкоду, а за вартість об’єкта, на який посягнув зловмисник.

Напевне, така ідея здивує правників. Адже ст.289 КК знаходиться у розділі «Злочини проти безпеки руху та експлуатаціїтранспорту», а не «Злочини проти власності». Й дивно, що під таким безграмотним проектом підписався, зокрема, глава профільного комітету Денис Монастирський.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"