НОВИНИ

16.06.2021

15.06.2021

14.06.2021

12.06.2021

11.06.2021

РУБРИКАТОР

НАБУ і САП повідомили нову підозру ексначальнику поліції Одеської області та його заступнику

21.07.2020

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру колишньому начальнику Головного управління Національної поліції України в Одеській області Дмитру Головіну та його ексзаступнику Костянтину Гейку.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили джерела в антикорупційних органах правопорядку.

За словами співрозмовників, Головіну та Гейку повідомили про підозру у недостовірному декларуванні, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України. На думку слідства, ексначальник одеської поліції незадекларував усе майно своєї дружини, а його колишній заступник – майно дружини, з якою розлучився.

У НАБУ і САП вважають, що попри розлучення, Гейко й надалі проживав з дружиною. Тому він мав задекларувати базу відпочинку його дружини в Затоці Одеської області, велику квартиру в Одесі площею понад 600 кв. м і садовий будинок в області площею понад 400 кв. м. Водночас Головін не вніс до декларації зареєстроване на іншу особу майно, яким він користувався разом із дружиною. Також ексначальник поліції незадекларував цінні папери своєї дружини.

Нагадаємо, Гейка та Головіна підозрюють у заволодінні цигарками. За версією слідства, слідчі Генеральної прокуратури у листопаді 2017 року провели обшук на території Одеського морського торговельного порту в 7 контейнерах, де зберігалися 3,6 млн пачок цигарок для подальшого транзиту. В ході обшуки були вилучені всі пачки цигарок і були передані на зберігання на склад в Одесі. Таким чином цигарки потрапили в Україну без розмитнення. Згідно попереднього плану, ці цигарки мали «знищити» на підставі рішення слідчого судді, склавши фіктивний акт знищення, а самі цигарки можна було продавати в України через мережу інтернет або переправити їх до Європи. Проте влітку 2018 року Генпрокуратурою було ухвалено рішення про передачу цієї справи до одеської поліції, проте саме провадження передали не Слідчому управлінню ГУ НП в Одеській області, а до Главку.

Як стверджували прокурори, надалі колишній керівництвом ГУ НП в Одеській області Дмитром Головіним та Гейком був розроблений новий план заволодіння цими цигарками. Так, вони вступили в змову з місцевим бізнесменом Олександром Чудаковим та іншими не встановленими особами. Згідно плану, ці цигарки мали передати на зберігання до складу однієї з фірм, яку контролює Чудаков. Таким підприємством стало ТОВ «Агат-2016», де керівником був Валерій Капітанчук, який наразі переховується від правоохоронців за кордоном, але йому заочно повідомлено про підозру. З цим підприємством заступник Головіна підписав договір зберігання речдоків, а сам екс-начальник поліції наказав своїм підлеглим, а саме слідчим СУ НП в Одеській області перевести ці цигарки на склади Чудакова, які за договорами були фірми «Агат-2016». Пізніше Головін нібито дав слідчим номер бізнесмена Чудакова і сказав, що він працівник Служби безпеки України і проконтролює перевезення товару. Вже у вересні 2018 року цигарки зникли зі складу фірми. Частину цих цигарок продавали через інтернет, а іншу – вивезли до Європи.

Пізніше, за словами прокурорів, у фірми «Агат-2016» змінився власник, яким за 100 доларів став Геннадій Прохоров, хоча за документами купівля вартувала 1,5 млн грн. За даними слідства, ця схема нанесла збитків власникам цигарок на 13,46 млн грн.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"