НОВИНИ

04.10.2023

03.10.2023

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

РУБРИКАТОР

На Сумщині викрили поліцейського, який продавав персональні дані українців до РФ

05.09.2023

Кіберфахівці СБУ викрили на Сумщині схему продажу персональних даних українських громадян з державних баз даних до РФ та Казахстану.

За даними слідства, співробітник оперативного підрозділу ГУ Нацполіції Сумщини отримував з баз даних державних органів – прикордонної та міграційної служб України конфіденційну інформацію, яку надалі інші причетні до оборудки фігуранти продавали зацікавленим особам.

Пошук потенційних покупців конфіденційних даних організатори схеми здійснювали на тематичних форумах в Інтернеті. “Клієнти” замовляли ділкам потрібну інформацію із баз даних українських державних органів та сплачували обумовлену суму у криптовалюті.

Вартість кожного “замовлення” складала кількасот доларів, в залежності від обсягу.

Після цього зловмисники несанкціоновано отримували та передавали “клієнтам” дані з інформаційних баз через закриті канали електронного зв’язку.

“За даними СБУ, серед “клієнтів”, яким надавали такі “послуги”, були, у тому числі громадяни та мешканці Росії та Казахстану, а зміст інформації міг становити інтерес для спецслужби РФ з метою використання на шкоду інтересам України”, – зазначили у пресцентрі.

У ході проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання та роботи одного з учасників схеми – співробітника поліції, правоохоронці виявили та вилучили: комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, мобільні телефони, які містять докази протиправної діяльності.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоноване копіювання інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації).

СБУ перевіряє можливий зв’язок підозрюваного до співпраці зі спецслужбою країни-агресора. Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до протиправної схеми.

Заходи з викриття проводили співробітники Управління СБУ в Сумській області спільно зі слідчими ТУ ДБР у м. Полтава з дислокацією в м. Суми та ДВБ Нацполіції за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури. Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"