НОВИНИ

06.06.2020

05.06.2020

04.06.2020

РУБРИКАТОР

На Сумщині арештантів за гроші знімали з етапування

05.10.2019

Колишнього начальника філії ДУ «Центру охорони здоров’я» Державної кримінально-виконавчої служби України в Сумській області визнали винним в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 26 вересня.

Обвинувачений і прокурор уклали угоду про визнання винуватості за ч.1 ст.368 ККУ. Суд призначив  17 тис. грн штрафу і позбавив на 1 рік права обіймати посади чи займатися діяльністю, пов’язаною з медичними послугами в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення.

За матеріали справи, арештанти Сумського СІЗО, знаючи про посадові обов’язки обвинуваченого, вирішили звернутися до нього з пропозиціями надання неправомірної вигоди за сприяння у знятті арештованих з етапування, або вплив на прийняття такого рішення.

У свою чергу, в обвинуваченого виник намір на систематичне отримання неправомірної грошей від осіб, що утримуються СІЗО.

Один інцидент стосувався хлопця 1992 р.н., засудженого за незаконне переправлення через кордон. Адвокат подав оскаржив вирок і апеляційний суд ухвалив етапувати особу із Сумського СІЗО до Полтавської установи виконання покарань №23. Напередодні етапування невстановлена особа зв’язалася із керівником філії  «Центру охорони здоров’я» і запропонувала за винагороду перешкодити етапування. Того ж вечора арештант звернувся за медичною допомогою і фельдшер поставив йому діагноз «гостра інфекція верхніх дихальних шляхів» і виписав довідку, що етапом він слідувати тимчасово не може.

Керівник  філії «Центру охорони здоров’я» отримав за це 200 грн через особу, яка не була проінформована про причину передачі коштів.

В іншому випадку йшлося про жінку 1968 р.н., засуджену за пособництво в розбої і крадіжку до 7 років позбавлення волі. У вересні 2018 жінку та її спільника мали конвоювати в Апеляційний суд на чергове судове засідання. Арештована подзвонила лікарю і попросила зняти з її етапування. У подальшому їй поставили діагноз  «гіпертонічна хвороба II ступеню». За це вона поповнила лікарю мобільний на 200 грн.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"