НОВИНИ

24.09.2021

23.09.2021

22.09.2021

РУБРИКАТОР

На Луганщині ексначальника ІТТ засудили за зберігання вибухівки і одразу амністували

05.05.2021

Ексначальника ізолятора тимчасового тримання Міловського відділу поліції в Луганській області притягнули до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання боєприпасів та вибухових речовин (вирок від 28 квітня).

Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості.

У вироку йде мова про два епізоди.

За першим, приблизно у грудні 2011-го чоловік придбав за невстановлених обставин вибухові речовини типу «окисник відновник» з метою виготовлення саморобних феєрверків і зберігав їх за місцем свого мешкання.

За другим епізодом, у жовтні-листопаді 2015 року чоловік неодноразово їздив на полігон біля села Лиман, де проводилися стрільби військовослужбовцями Збройних сил України, де знайшов та підібрав банку з вибуховою речовиною (перекисем ацетону), а також гексоген в пакеті і дві пляшки пороху. Крім того, підібрав патрон калібром 7,62х54мм, корпус головної частини гранати ПГ-22 із зарядом вибухової речовини, корпус осколкової ручної гранати РГН, саморобний вибуховий пристрій (електродетонатор) та постріл ВОГ-25П для підствольного гранатомету.

Кримінальну справу розпочали ще у 2015 році. За текстом підозри, начальник ІТТ звернувся до  начальника медичної служби військової частини і просив за винагороду дістати йому тротил, до якого був доступ у військовій частині. Але співрозмовник звернувся до СБУ і передав предмети під її контролем. За 100 гривень начальник ІТТ придбав дві шашки тротилу і 10 вистрілів для підствольного гранатомету. Його затримали і він нібито намагався тікати машиною. Але в подальшому в угоді про визнання винуватості ці обставини не згадуються. У резолютивній частині вироку тільки сказано, що тротил і вистріли треба знищити.

За угодою чоловіку призначили 3 роки позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік. Водночас до обвинуваченого як учасника бойових дій на Донбасі застосовано амністію і звільнено його від призначеного покарання.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"