НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

На екссуддів Голосіївського суду наділи наручники: за хабар засудили до 7 і 7,5 років

03.02.2022

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок щодо колишніх суддів Голосіївського суду Андрія Новака і Олександра Білика. Про це повідомляє «Судовий репортер».

Новака засудили до 7 років і 6 місяців позбавлення волі і заборонили на 3 роки обіймати посаду судді, з конфіскацією всього майна.

Білику призначили 7 років ув’язнення і заборонили займатися адвокатською діяльністю на 3 роки, з конфіскацією всього майна.

Саме таке покарання у дебатах просив прокурор.

Суд ухвалив змінити запобіжні заходи і помістити Новака і Білика під варту, розпорядившись затримати їх негайно.

У зал засідання зайшли правоохоронці і наділи на колишніх суддів наручники.

На момент злочину Новак був діючим суддею Голосіївського суду Києва.

Білик був адвокатом і йому відводилась роль пособника в одержанні хабара Новаком. Раніше Білик працював суддею того ж Голосіївського суду.

Обвинувачення в одержанні і пособництві в одержанні неправомірної 8 тисяч доларів хабара за судове рішення суд визнав доведеним. Аргументи захисту щодо недопустимості зібраних доказів і провокації були відхилені. Суд не переконався у тому, що заявник Мішков міг бути агентом правоохоронних органів, зважаючи на відсутність у нього спеціальних знань і досвіду.

До Голосіївського суду у 2016 році звертався громадянин із позовом про поновлення на роботі у приватній страховій компанії «Євроінс Україна» і виплату йому компенсації 1,5 млн грн. Справу розглядав суддя Новак, а юридичну допомогу позивачу надавав колишній суддя Білик. Останній нібито узяв для передачі судді Новаку 8 тисяч доларів.

Додатково Новаку інкримінували незаконне носіння зброї — пістолета Glock та 6 набоїв до нього.

Рішення ухвалила колегія суддів — Віктор Маслов, Леся Федорак і Ігор Строгий.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"