НОВИНИ

01.10.2022

30.09.2022

29.09.2022

28.09.2022

27.09.2022

РУБРИКАТОР

На доопрацювання відправили законопроєкт, що мав дозволити поліції електрошокери

18.03.2021

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності передав на доопрацювання законопроєкт №4375, який розширював перелік підстав застосування електрошокерів поліцейськими. Про це повідомили на сайті комітету.

За задумом авторів законопроєкту, електрошокери Tazer мали застосовувати, зокрема, для затримання людей, які вчинили адміністративне або кримінальне правопорушення і чинять водночас фізичну протидію поліцейському.

Як стверджував на засіданні комітету заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич, електрошокери контактної та контактно-дистанційної дії дозволили б ефективно припиняти порушення, але не завдавати значної шкоди порушникам.

Проте з позицією МВС не погоджувалися правозахисники, які наголошували, що застосування цього способу є непропорційним і перевищує повноваження поліцейського. Питання у фахівців викликали й ситуація із закупівлею спецзасобів, проведення навчання та введення їх в експлуатацію. Все це МВС робило без належних громадських обговорень.

Європейський комітет із запобігання катуванням ще у 2018 році дійшов висновку, що, якщо електрошокова зброя частіше використовуватиметься у випадках чинення спротиву під час затримань, це може мати дуже негативний вплив на ставлення громадськості до правоохоронців.

Активісти вже не перший рік кажуть про провал у реформі поліції, а звинувачують у цьому очільника МВС Арсена Авакова. Більшість українців, як свідчать соціологічні опитування, не вважають роботу поліції ефективною та думають, що від насильства там не застрахований ніхто.

Експерти кажуть, що однією зі складових ефективності поліції, яка прямо впливає на ставлення до громадян та кількість порушень прав людини, є гідні умови праці. Однак, як показують дослідження, в Україні для поліцейських вони такими не є. Так, кожному десятому поліцейському іноді не вистачає грошей на харчування, а для 38% патрульних питання придбання одягу чи взуття спричиняє труднощі.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"