НОВИНИ

29.07.2021

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

РУБРИКАТОР

На Донеччині голова суду поскаржився на суддю – пиячить на робочому місці

05.02.2021

Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Мар’їнського районного суду Донецької області Володимира Сенаторова. Про це стало відомо з рішення від 4 лютого.

На суддю поскаржився голова Мар’їнського суду Сергій Ліпчанський.

За матеріалами скарги, суддя Сенаторов неодноразово перебував на робочому місці з ознаками стану алкогольного сп’яніння. І його неналежна поведінка вже неодноразово обговорювалась на зборах суддів Мар’їнського суду.

Так, 1 березня 2019 року суддя Сенаторов під час  перебування на робочому місці допустив вживання спиртних напоїв спільно з невідомими особами, проявляв агресію щодо голови Мар’їнського районного суду Ліпчанського. Також п’яним намагався сісти за кермо власного автомобіля, однак голова суду перешкодив йому це зробити.

На розгляді Мар’їнського суду перебувала кримінальна справа щодо участі у терористичній організації. Чергове судове засідання було призначене на 21 березня 2019 року о 15 год, однак справу було знято з розгляду у зв’язку з перебуванням судді Сенаторова у стані алкогольного сп’яніння. Про обставини зняття з розгляду цієї справи і фактичні причини такого відкладення головуючий суддя Медведський повідомив голову суду у доповідній записці та просив вжити заходи.

Ця справа має неабиякий суспільний резонанс, у судових засіданнях завжди присутня велика кількість громадських активістів, за розглядом спостерігають представники міжнародних організацій, зокрема Організації Об’єднаних Націй, засоби масової інформації. Крім того, громадські активісти публікують відео щодо ходу розгляду справи у соціальних мережах.

Голова суду переконаний, що перебування судді Сенаторова у стані сп’яніння була помічена і громадськими активістами, представник яких подав до суду заяву щодо неналежної поведінки судді, а відповідне відео було оприлюднене у соціальній мережі Facebook.

Доказами є акт від 1 березня 2019 року, яким зафіксовано факт перебування судді Сенаторова на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння; відеозаписи камер спостереження суду; доповідні записки запискою суддів Медведського і Приходько.

У письмових поясненнях суддя Сенаторов зазначив, що 1 березня 2019 року у нього виник конфлікт із головою Мар’їнського суду Ліпчанським через його відмову виконувати незаконні вказівки голови суду щодо розгляду цивільної справи, де з родички Ліпчанського Зінаїди стягується борг за договором позики.

Із реєстру судових рішень вбачається, що у березні 2019 суддя Сенаторов залишив позовну заяву без руху, надавши час для усунення недоліків. А в травні 2019 взагалі повернув її позивачеві, оскільки недоліки так і не були усунуті. Сума боргу залишилась невідома.

За версією Сенаторова, 1 березня 2019 року він не вживав алкогольних напоїв, автомобіль залишив на території суду у зв’язку з тим, що очікував на приїзд родичів, а біля його будинку було недостатньо місця для паркування кількох автомобілів.

21 березня 2019 після чергового судового засідання,  приблизно о 15 год 40 хв, у зв’язку із надходженням голові суду скарги від активістів, судді Медведський і Приходько на письмову пропозицію голови суду залишили приміщення суду та разом вирушили до міста Селидового для проходження обстеження на ознаки алкогольного сп’яніння.

Суддя Сенаторов стверджує, що йому від голови суду не надходила пропозиція щодо проходження такого обстеження, а підпис від його імені в документі є підроблений.

Про скаргу активістів та сумніви у його «тверезості» він дізнався від секретаря судових засідань вже після завершення робочого часу, у зв’язку із чим о 19 год 15 хв у місті Маріуполі пройшов обстеження. Але про результати цього обстеження суддя Сенаторов нічого не повідомив та не надав доказів, що підтверджують вказані обставини.

Суддя також звернув увагу, що 21 березня 2019 року до кінця робочого дня залишався в суді і одноособово розглянув ще одну цивільну справу та оголосив у ній остаточне рішення, при цьому сторони не мали жодних зауважень.

Щодо доповідних записок суддів Медведського та Приходько суддя Сенаторов пояснив, що вони містять образливі припущення про його перебування у стані алкогольного сп’яніння. Розповів, що має дефекти дикції, погано вимовляє звуки «р» та твердий «л», деякі шиплячі звуки, а млявість мови є наслідком отриманої у лютому 1988 році контузії та осколкового поранення під час участі у бойових діях. Крім того, у побуті він розмовляє російською мовою, щоб висловлюватись українською мовою з додержанням відповідних правил фонетики, наголошування слів, застосування тих чи інших фонем, морфем та слів інколи робить паузи. На підтвердження суддя надав копії звукозаписів судових засідань, які відбулись 21 березня та 11 квітня 2019 року. Також уточнив, що має червоний відтінок  шкіри обличчя  внаслідок гіпертонічної хвороби.

Щодо запаху алкоголю у приміщенні суду Санаторов пояснив, що Мар’їнський суд розглядає, у тому числі, справи щодо адміністративних правопорушень, вчинених фізичними особами у стані алкогольного сп’яніння. Стійкий запах алкоголю, на думку судді, також міг виникнути через перебування у суді великої кількості нетверезих активістів, а також інших учасників судових справ і спостерігачів.

У ВРП вирішили, що інформації достатньо, щоб відкрити дисциплінарну справу на суддю Сенаторова і провести більш ретельну перевірку.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"