НОВИНИ

19.10.2021

18.10.2021

16.10.2021

15.10.2021

14.10.2021

13.10.2021

РУБРИКАТОР

Мовний омбудсмен вимагає розслідуваня дій поліцейського, який відмовився спілкуватися державною мовою

16.09.2021

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь прокоментував ситуацію щодо відмови патрульного роти тактико-оперативного реагування управління патрульної поліції у Хмельницькій області спілкуватися державною мовою.

“Хочу підтвердити, що тут є видимі ознаки порушення мовного закону. Зокрема, пунктів 6, 7, 8 частини 1 статті 9, які визначають, що особи офіцерського складу, які проходять військову службу, особи начальницького складу Нацполіції, а також рядового сержантського та старшинського складу поліції зобов’язані під час виконання своїх службових обов’язків, послуговуватися виключно державною мовою”, – наголосив Тарас Кремінь в ефірі телеканалу Київ .

Крім того, Уповноважений нагадав, що, відповідно до закону про національну поліцію, поліцейські зобов’язані неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, а також присяги поліцейського.

“Співробітник ТОРу склав присягу, у нього є відповідний жетон, номерні знаки на його бронежилеті. Дуже добре, що його поведінка була зафіксована за допомогою відеокамери мешканцями міста Хмельницького. Тому, зважаючи на надзвичайний суспільний резонанс, мною прийнято рішення про проведення заходів державного контролю. Ми підготували відповідне звернення на адресу департаменту патрульної поліції Хмельницької області. Якщо ця ситуація не буде розв’язана на місці, я буду порушувати питання перед міністром внутрішніх справ про те, щоб це розслідування набуло ще більшого резонансу”, – зауважив Тарас Кремінь.

За словами Уповноваженого, останнім часом почастішали випадки порушення мовного законодавства поліцейськими з різних куточків України. “По кожному з цих фактів ми будемо проводити окремі розслідування і звертатися до відповідних органів правопорядку з метою розв’язання ситуації на користь законодавства України”, – сказав Тарас Кремінь.

Нагадаємо, у Хмельницькому мав місце скандал (відео) через співробітника тактичного загону патрульної поліції ТОР, який відмовився спілкуватися з жінкою українською мовою. Незважаючи на те, що його кілька разів попросили виконати законну вимогу, а саме розмовляти з громадянами державною мовою, поліцейський принципово відмовлявся виконувати цю вимогу.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"