НОВИНИ

06.06.2020

05.06.2020

04.06.2020

РУБРИКАТОР

Моніторингова місія ООН рекомендує Україні скасувати закон про амністію учасників Майдану

02.04.2020

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), яка була розміщена в березні 2014 року для встановлення фактів та обставин і проведення співставлення заяв щодо порушення прав людини, які були вчинені у ході антиурядових демонстрацій і застосування у зв’язку з ними насильства, що мали місце у період між листопадом 2013 року та березнем 2014 року, у 2020 році надала у звіті свої рекомендації щодо розслідування вбивств під час акцій протестів на Майдані. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Зазначається, що слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, ознайомилися з цим документом.

У ньому моніторингова місія наголошує, що у розслідуванні 98 вбивств відсутній прогрес у провадженнях про вбивства 43 осіб. Серед головних перешкод для ефективного розслідування злочинів фахівцями ММПЛУ виділено такі фактори:

-недоукоплектованість судів слідчими суддями;

-недостатнє фінансування установ судових експертиз;

-так званий «закон про недоторканість», який не допускає проведення розслідування вбивств правоохоронців.

Разом з ним моніторингова місія рекомендує Україні:

-забезпечити незалежне та неупереджене розслідування всіх без виключення вбивств, скоєних під час протестів на Майдані Незалежності у Києві;

-змінити процедуру заочного провадження, дозволивши переглядати вирок суду після затримання обвинуваченого;

-скасувати «закон про недоторканність»;

-забезпечити явку в суд підозрюваних та обвинувачених, звільнених з-під варти.

В.о. Директора ДБР Олександр Соколов наголосив на необхідності врахування слідчими підрозділами Бюро рекомендацій моніторингової місії ООН у своїй роботі.

«Для Державного бюро розслідувань як правоохоронного органу головним завданням є встановлення всіх осіб, причетних до злочинів, які мали місце під час масових акцій протестів Революції Гідності. Тому Бюро не може ігнорувати рекомендації міжнародної організації такого рівня і врахує їх у подальшій роботі», – додав Олександр Соколов.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"