НОВИНИ

19.04.2024

18.04.2024

17.04.2024

16.04.2024

15.04.2024

12.04.2024

11.04.2024

10.04.2024

09.04.2024

РУБРИКАТОР

Металеві ґрати для підсудних збираються прибрати з українських судів

22.07.2019

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування будівель судів. Відтак наразі запропоновано виключити застарілу норму щодо влаштування металевих ґрат для утримання підсудних під час судового процесу в залах засідань. Адже всі українські суди вже перейшли на утримання підсудних у спеціальних захисних огорожах з металу та скла.

«У жодному сучасному європейському чи американському суді ви навряд чи побачите жахливі металеві ґрати, у яких утримуються підсудні під час проведення судових засідань. Україна теж пішла цим цивілізованим шляхом. Проте в чинних будівельних нормах досі містяться застарілі вимоги щодо влаштування обов’язкового металевого огородження для підсудних у залі засідань. Тому одна з пропозицій змін – виключити норматив щодо металевих ґрат та передбачити обов’язковість захисної металевої конструкції, облаштованої  ударотривким  або навіть куленепробивним склом», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Крім цього, у разі розгляду особливо резонансних справ пропонується  посилювати заходи безпеки для учасників судового процесу, зокрема, обов’язково передбачати облаштування хоча б однієї зали судового засідання додатковою перегородкою зі скла та металу, яка відокремлюватиме місця для відвідувачів від місць для складу суду та утримання підсудних.

Також запропоновано суттєво переглянути вимоги до облаштування сучасних та безпечних конвойних приміщень (камер/боксів) для тримання підсудних під вартою до і після судових засідань. Особливо, у частині, що стосується площі цих приміщень, вентиляції, освітлення, забезпечення питною водою тощо. «Чинні ДБН щодо судів є дуже застарілими. Ми ж повинні йти цивілізованим європейським шляхом і будувати ці приміщення за сучасними вимогами щодо дотримання прав і свобод людей і з повагою до людської гідності», – додав Лев Парцхаладзе.

Довідково

ДБН В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди» встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"