НОВИНИ

06.07.2020

30.06.2020

27.06.2020

26.06.2020

РУБРИКАТОР

Мати загиблої дівчини написала заяву на слідчого поліції про втрату доказів

13.12.2019

Мати загиблої 16-річної Вікторії Шиш стверджує про втрату доказів слідчим поліції і просить завести на нього справу.

Сайт «Судовий репортер» отримав копію заяви, яку мати Людмила Шиш направила у місцеве відділення поліції, прокуратуру області і Державне бюро розслідувань.

У заяві йдеться, що слідчий Ріпкинського відділення поліції Андрій Заїка допустив безповоротну втрату доказів.

Так, із великим запізненням проведено експертизу на наявність алкоголю у організмі комбайнера Єгоричева, що призвело до неможливості встановлення наявності алкоголю у організмі підсудного на момент ДТП. Слідчим взагалі не розшукувався Єгоричев, який самостійно з’явився до відділення поліції о 9 ранку наступного дня. Сторона захисту зазначає, що підстави для затримання Єгоричева були вже о 5.50 ранку, коли при огляді на комбайні знайшли сліди бурого кольору.

Крім того, в протоколі огляду немає жодної згадки про шматок тканини з плямами бурого кольору, схожої на рушник зі слідами крові. Таку ганчірку на відстані 10-15 метрів від тіла бачив свідок Глушко, а також батько дівчини, який одним із перших прибув на місце події. Також не проведено порівняльного аналізу цвіту соняшнику, який був під головою загиблої та на підніжці комбайну.

Постановою прокуратури заступника прокурора області розслідування справи доручили підрозділу прокуратури вищого рівня, оскільки слідчий Заїка не провів повного розслідування та не забезпечив усіх необхідних першочергових слідчих дій. У діях слідчого можуть бути ознаки ч.1 ст.365 ККУ – службова недбалість. Матір просить правоохоронні органи перевірити роботу цього слідчого, оскільки, на її думку, він діяв не професійно, а місцями взагалі бездіяв.

31 липня 2019 водій комбайна Юрій Єгоричев був засуджений до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 2 роки. Його визнали винним за ч.2 ст.286 ККУ, за наїзд на пішохода, що закінчилося смертю потерпілого. Водночас суд визнав недоведеним обвинувачення про залишення дівчини в небезпеці і ненадання їм медичної допомоги. Єгоричев нібито не помітив дівчину у нічний час доби. Крім того, не встановлено наявність алкоголю в крові Єгоричева, що мало б стати обтяжуючою обставиною.

22 серпня 2018 близько 22 години Вікторія Шиш взяла велосипед і поїхала на зустріч зі своїми друзями в сусіднє село Сибереж. По дорозі на на лівому узбіччі дороги її на смерть збив комбайн. Наступного дня 17-річна дівчина мала їхати влаштовуватися в гуртожиток, оскільки вступила на навчання в медучилище у Чернігові.

Єгоричев, комбайнер із 15-річним стажем, того вечора повертався з поля після збору ріпаку. Попереду їхали агроном і камаз. На певній ділянці дороги Єгоричеву начебто захотілося попити води, але пляшка впала на підлогу кабіни. Піднімаючи її, він відволікся від керування і трохи з’їхав у лівий кювет та зламав жатку, прикріплену до комбайна збоку. Далі він начебто поправив дзеркало і поїхав далі. Повернувшись на підприємство, він зустрів свого напарника, з яким 15-20 хвилин вживав горілку. Вранці йому подзвонили і сказали про ДТП. Він сам пішов у відділення поліції, але перед цим випив горілки, а потім у «Маркеті» ще купив 2,5 л міцного пива і також випив по дорозі. Свою вину у загибелі дівчини заперечував.

Агроном і водій камаза в суді сказали, що нічого не знали про ДТП і їхали попереду. Водночас із показань сторожа підприємства, спочатку заїхав Єгоричев, за ним автомобіль Нива під керуванням агронома, а через декілька хвилин – Камаз. Дані про всі виїзди та в’їзди техніки фіксуються в спеціальному журналі. Зі слів сторожа, поліція прибула на підприємство ще того вечора, через півтори години після повернення комбайну.

Під час перебування Єгоричева в ІТТ поліції щодо нього проводилася НСРД і зафісксовано, що він він розповів особі в камері, що затриманий за ДТП, бо вночі не помітив на дорозі дівчинку і переїхав її.

Суд вирішив, що зважаючи на габарити та вагу комбайна (близько 12 тон) водій міг не усвідомити, що наїхав на людину. Із записів дистанційного контролю системи «КРОПІО» руху комбайну в час та після здійснення ДТП комбайн рухався весь час майже з однаковою швидкістю, без зафіксованих зупинок.

Наразі на вирок подано апеляцію. Прокурор вимагає призначити більш жорстке покарання – 6 років позбавлення волі. Адвокат засудженого просить закрити справу за відсутності складу злочину і достатніх доказів вини. Найближче засідання у Чернігівському апеляційному суді планується 17 грудня о 10:00.

Відомо, що Єгоричева також намагалися притягнути до адмінвідповідальності. А саме за те, що 22 серпня 2018 він керував транспортним засобом і будучи причетним до ДТП, не залишився на місці пригоди та вжив алкогольні напої до проведення його медичного огляду. Однак суд зміг розглянути протокол аж у грудні 2018, тобто  після закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності. Відтак суд просто закрив провадження.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"