НОВИНИ

22.09.2018

21.09.2018

20.09.2018

РУБРИКАТОР

Матіос прорікає колапс правоохоронної системи через не створення ДБР

12.10.2017

До колапсу української правоохоронної системи залишилося 40 днів. Вся справа в Державному бюро розслідувань, яке має запрацювати 20 листопада. Але воно навряд чи відбудеться навіть гіпотетично.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі програми “HARD з Влащенко

“У мене є передчуття, що ДБР навіть гіпотетично не відбудеться. Я до сьогоднішнього дня не можу зрозуміти, чому з моменту створення комісії з відбору кандидатів на голови і заступників ДБР не відбулося заключних двох етапів? А зокрема, проведення офіційного поліграфа 19 кандидатів і співбесіди для обрання тих чи інших кандидатур, які Прем’єр-міністр подасть Президенту”, – сказав А. Матіос.

А.Матіос підкреслив, що ДБР має запрацювати 20 листопада 2017 року. Однак комісія вже більше року не може встановити алгоритм відбору кандидатів на посаду керівника ДБР і його заступників.

“Після 20 листопада поточного року, що визначено граничним перехідним терміном функціонування органів слідства прокуратури, кримінальні провадження, які є в прокуратурі, повинні бути передані Національному антикорупційному бюро і ДБР”, – нагадав він.

Зокрема, пояснив головний військовий прокурор, понад тисячу кримінальних проваджень (справи Майдану, економічні та корупційні злочини) перейдуть до НАБУ.

“Я співчуваю Ситнику і Холодницькому, яким доведеться вивчати близько 40 тисяч томів з обмеженим контингентом в 50 прокурорів і 500 детективів. Тому дуже ймовірним є колапс правоохоронної системи”, – вважає А. Матіос.

Водночас, за його словами, злочини, підслідні ДБР і військові злочини, взагалі не буде кому передавати. Адже до 20 листопада Державне бюро розслідувань навряд чи встигне запрацювати.

Джерело