НОВИНИ

14.07.2020

13.07.2020

10.07.2020

РУБРИКАТОР

“Мародери та покидьки”. “Робін-Гуд” погрожував вбивством керівникам поліції у 13 областях

20.11.2019

Головне слідче управління Національної поліції України здійснює досудове розслідування у провадженні щодо письмових погроз (ч.1 ст.345 КК України) вбивством верхівки (ст.348 КК України) цього правоохоронного органа, а також членів їх родин (ч.1 ст.129 КК України), що надійшли на адресу керівників тринадцати регіональних органів НПУ на початку 2019 року. Відповідна інформація випливає із матеріалів судового реєстру.

Згідно із нею, начальникам ГУНП в Рівненській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Черкаській, Херсонській, Волинській, Івано-Франківській, Луганській, Житомирській, Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях надійшли листи із погрозами вбивства та знищення майна. Окрім того зловмисник, який підписався як “Робін-Гуд”, в своїх зверненнях окремо пообіцяв розправитися із керівництвом Національної поліції України в цілому.

Листи із погрозами “Робін-Гуда” надходили правоохоронцям звичайною поштою в конвертах, на яких були почеплені марки “Катеринівської церкви міста Чернігів”, та вказаний індекс міста Рівне. Саме ці обставини, ймовірно, й дозволили поліцейським обрати шлях до подальшого встановлення вирогідного підозрюваного.

Зокрема, опитана в якості свідка оператор поштового зв’язку ВПЗ № 28 Рівненської дирекції ПАТ “Укрпошта” повідомила, що на початку грудня минулого року до їх магазину філателії для продажу надійшло близько 600 поштових марок з зображенням “Катеринівської церкви м. Чернігів”, з яких до 26 грудня вдалося продати 164. Саме в той день до відділення зв’язку зайшов молодий хлопець, що закупився марками на повну. Він придбав 53 марки із зображеннями Бориса Патона, 65 конвертів білого кольору та… дюжину марок із зображеннями Катеринівської церкви Чернігова. Окрім того, покупця впізнали й інші працівники “Укрпошти”, зазначивши – протягом минулого року чоловік щонайменше тричі купував конверти та марки.

Правоохоронці встановили його особу – ним виявився уродженець Закарпатської області Іван Юсько, що отримував вищу освіту за спеціальністю “Правознавство” в приватному Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка С.Дем’янчука. 20 червня за місцем мешкання молодика було проведено обшук, де вилучено комп’ютерну техніку, чорнові записи та засоби зв’язку.

Наразі слідчі очікують висновків призначених експертиз, що мають надати відповідь – чи присутні на арештованому ноутбуці Юська файли із словами та фразами, які використовував у своїх листах із погрозами “Робін-Гуд”. Відомо, що до верхівки поліцейського відомства той звертався, використуючи такі вирази та формулювання, як “смотрящий”, “гвалтуєш”, “мародер”, “шайки”, “покидьки” тощо.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"