НОВИНИ

28.05.2024

27.05.2024

24.05.2024

23.05.2024

22.05.2024

РУБРИКАТОР

Луганського прокурора Вадима Латку звільнять за зрадництво

22.09.2022

Кваліфікаційно-дисциплінарний орган прокуратури вніс подання про звільнення прокурора Біловодського відділу Старобільської окружної прокуратури Луганської області Вадима Латки, який не лише залишився на неконтрольованій українською владою території, а й почав працювати у так званій «прокуратурі Луганської народної республіки».

Як випливає з дисциплінарної справи Вадима Латки, після того як 24 лютого 2022 року почалося широкомасштабне вторгнення РФ, керівництво Старобільської окружної прокуратури Луганської області повідомило прокурору про необхідність з’явитися до пункту тимчасової дислокації органів прокуратури Луганської області.

З 28 лютого місцем дислокації керівництва та органів прокуратури Луганської області визначено будівлю Кіровоградської обласної прокуратури.

Однак до 4 серпня Вадим Латка до Кіровоградської обласної прокуратури не прибув і до  виконання своїх обов’язків не приступив.

Більше того, вже 10 березня Вадим Латка обійняв посаду прокурора у так званій «прокуратурі Біловодського району ЛНР».

Внаслідок цього Вадим Латка став фігурантом кримінального провадження за ст. 111 (державна зрада) та ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу.

29 червня обвинувальний акт щодо прокурора був скерований до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області.

У дисциплінарній комісії прокуратури дійшли висновку, що дії Вадима Латки підривають авторитет органів прокуратури та завдали шкоди державній безпеці України.

У зв’язку з тим, що Вадим Латка допустив порушення присяги прокурора та правил прокурорської етики, а також з 28 лютого по 30 червня 2022 року був відсутній на робочому місці, 8 вересня прокурорська «дисциплінарка» притягнула Вадима Латку до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з посади прокурора.

В органах прокуратури Вадим Латка працював із 2013 року.

Зазначимо, що це вже третій із 24 лютого випадок звільнення прокурора за колабораційну діяльність та державну зраду.

Так, 7 липня було внесено подання щодо звільнення керівника Новопсковського відділу Старобільської окружної прокуратури Луганської області Миколи Сичова.

А 25 травня до звільнення за державну зраду був представлений екскерівник Миколаївської окружної прокуратури Миколаївської області Геннадій Герман.

В’ячеслав Хрипун

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"