НОВИНИ

27.09.2021

25.09.2021

24.09.2021

23.09.2021

РУБРИКАТОР

Люстрований топ-прокурор поновився на посаді, звільнився та чекає на мільйон компенсації

25.06.2021

Черкаський окружний адміністративний суд третього червня виніс рішення, яким зобов’язав сплатити ексочільнику Черкаської обласної прокуратури Віктору Миколенку понад мільйон гривень компенсації за вимушений прогул. 

Інформація про це міститься в судовому реєстрі.

Віктор Миколенко обіймав посаду головного прокурора області в період з березня до жовтня 2014 року, до цього працював на різних, зокрема, і керівних посадах у черкаській прокуратурі, а також Генеральній прокуратурі. Наприкінці 2014 року його звільнили через так звану “люстрацію”, внісши відомості про нього до відповідного реєстру.

Наприкінці 2020 року Черкаський окружний адміністративний суд своїм рішенням зобов’язав спочатку Офіс Генерального прокурора поновити Миколенка на посаді прокурора Черкаської області, а також виплатити йому понад 1,2 млн гривень компенсації “за вимушений прогул”.

Уже в березні цього року апеляційна інстанція частково скасувала рішення черкаських судів у його позові до Офісу Генерального прокурора, втім визнавши протиправним звільнення Миколенка. Судді й першої, і другої інстанції дійшли висновку, що провину й участь Миколенка в узурпації влади Януковичем не доведено у належний спосіб, відповідно, він не міг бути позбавлений конституційного права на працю виключно з мотивів наведених у Законі “Про очищення влади” від 2014 року. Так само суд визнав незалежною компенсацію експрокурору за вимушений прогул, однак стягувати її мав би з Черкаської обласної прокуратури, яка не була стороною тієї справи.

Крім того, судді зобов’язали видалити відомості про Миколенка з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України “Про очищення влади”. Нині відповідна інформація в порталі відсутня.

Відповідно, Миколенко повторно звернувся до суду з позовом вже до Черкаської обласної прокуратури стосовно стягнення близько 1,2 млн гривень компенсації за вимушений прогул. Його вимога задоволена, рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції.

Також Миколенко втретє звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом стосовно відшкодування йому близько 300 тисяч гривень за несвоєчасне поновлення на посаді. Згідно з позовом він мав бути поновлений на посаді обласного прокурора ще наприкінці грудня минулого року, та Офіс Генерального прокурора видав відповідний наказ лише 7 червня цього року.

Водночас 20 червня Миколенко подав декларацію, яка свідчить про його повторне звільнення з прокуратури Черкаської області. Перебуваючи на посаді обласного прокурора з 7 червня і до моменту звільнення, Миколенко устиг заробити 95 тисяч гривень.

Після звільнення з органів прокуратури у 2014 році Миколенко займався юридичною справою. Зокрема, він був співвласником ТОВ “ЮК” ПРАВО, БІЗНЕС І ФІНАНСИ”

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"