НОВИНИ

14.07.2020

13.07.2020

10.07.2020

РУБРИКАТОР

Лайфхак не спрацював. Жінку, яка підшила у справу гроші для судді, відправили лікуватися

20.11.2019

Шевченківський суд Києва застосував до громадянки примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу Київського апеляційного суду від 13 листопада, якою рішення суду залишено без змін, а скаргу громадянки без задоволення.

Жінка переконувала, що не становить небезпеки для суспільства, має проблеми зі здоров’ям, проживає сама, у закладі психіатричної допомоги її нікому буде відвідувати і просила дозволити лікуватися амбулаторно за місцем проживання.

Раніше перебуваючи у стані неосудності через хронічне психічне захворювання у вигляді шизофренії, параноїдна форма, жінка вирішила надати неправомірну вигоду судді Шевченківського районного суду Києва, щоб прискорити розгляд справи.

Будучи позивачкою у справі про поновлення на роботі у в фінансовому правлінні Шевченківської РДА і відшкодування шкоди, завданої внаслідок неправомірного звільнення, вона з’явилась до суду для ознайомлення з матеріалами справи. Отримавши від помічника судді матеріали, жінка вийшла в коридор і, використовуючи заздалегідь заготовлені голку та нитку, вшила до першого тому між аркушами справи поліетиленовий прозорий файл, до якого помістила паперовий згорток із грошима в сумі 5000 гривень.

За кілька днів відбулося підготовче судове засідання і суддя призначила справу до розгляду, не знайомлячись з матеріалами і про гроші не знаючи. Але позивачка вирішила, що суддя прийняла рішення з урахуванням переданих коштів, а тому знову прийшла знайомитись із матеріалами і підшила ще 200 доларів.

22 лютого 2019 суддя у судовому засіданні знайшла у першому томі справи файл із конвертом та паперовим згортком, що не значився в опису справи, внаслідок чого суддею прийнято рішення про залишення без розгляду вказаного файлу. За результатами засідання суддя ухвала залишити позов без задоволення.

Після оголошення рішення судді від помічника та позивачки стало відомо, що в файлі були гроші. Суддя відмовилась їх прийняти і викликала поліцію.

Якби жінка була здорова, то за такі дії їй би загрожувало позбавлення волі від чотирьох до восьми років. Свою вину вона не визнавала і говорила, що не мала намір вчиняти злочин, але була змушена протиправними діями працівників суду.

Як ідеться у рішенні суду, у 1975 році жінку призначили старшим інспектором райфінвідділу Ленінського райвиконкому м. Києва. У 1978 її звільнили з посади за заявою за власним бажанням. З 1976 року вона перебувала обліку в Печерському міжрайонному психоневрологічному диспансері Києва із відповідним психічним діагнозом. У 1989 її визнали недієздатною. У 1991 року рішенням суду особу поновлено в дієздатності. У 2011-2015 роках, громадянка неодноразово зверталась до суду з позовами які стосуються її звільнення та стану здоров’я. Востаннє вона просила суд змінити причину звільнення з роботи, зазначивши не за власним бажанням, а за станом здоров’я, а також стягнути компенсацію за неправомірне звільнення. Суд у позові відмовив, тому що громадянка не довела поважних причин пропуску позовної давності.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"