«Кришують незаконну вирізку металу і б’ють за це» — житель Краматорська про побиття поліцейськими
16.05.2019
Житель Краматорська викликав патрульних поліцейських, коли побачив, як невідомі демонтували металеві опори у Саду Бернацького. Але приїхавши, патрульні побили чоловіка і заявили, що він у розшуку.
Житель Краматорська Володимир Ткаченко цієї ночі рибалив з другом у Саду Бернацького, що у Краматорську. За його словами, він так робить двічі на тиждень, судак краще клює вночі. Після 22 години приїхала вантажівка, у якій були шестеро людей, повідомляє ІА «Вчасно».
«Вони спитали, що ми тут робимо і сказали, що мають працювати, потрібно, щоб ми не заважали, — розповів Володимир Ткаченко. — Через певний час ми побачили, що вони дістали інструменти і почали підкопувати металеву опору, яка була поряд. Вона стара, ще сталінських часів, там товстий метал. Їхній старший, який назвався Ігорем, вихвалявся, що він заробить на цій опорі 1 тисячу євро. Потім, накрившись брезентом, увімкнули різак, певно, щоб іскор не було видно».
За певний час Володимир Ткаченко викликав патрульних поліцейських до саду. Машина марки Mitsubishi з трьома людьми у формі поліцейських, приїхала за 15 хвилин. Жоден з них не показав посвідчення. Патрульні уточнили, хто з чоловіків Володимир Ткаченко, сказали, що він у розшуку і одягли кайданки.
«Я відповів, що це я викликав патрульних і намагався пояснити, що тут незаконно крадуть метал, що я не у розшуку, але вони мене не чули. Посадили у машину, почали хамити, жодного посвідчення не показали і поїхали возити мене містом, казали, що у поліції будуть перевіряти, — сказав Володимир Ткаченко. — Через деякий час перед очима потемніло, я відчув удар в обличчя чимось важким, потекли сльози і кров, після цього одягли кайданки».
За словами Володимира Ткаченка, потім патрульні привезли його знову до Саду Бернацького. Туди ж він викликав швидку медичну допомогу.
Зранку до чоловіка приїхали слідчі з Краматорського міського відділу поліції. Він написав заяву про причинення йому тілесних ушкоджень і протиправні дії поліційських.
«У Краматорському міському відділі поліції є заява Володимира Ткаченка про те, що його побили поліцейські, інформація зареєстрована в журнал єдиного обліку заяв та повідомлень громадян і буде передана до Державного бюро розслідувань, це не наша підслідність», — сказала прес-офіцерка Краматорського відділу поліції Валерія Осипець.
За словами прес-секретарки Державного бюро розслідувань у Краматорську Наталії Караптан станом на 15 годину 15 травня справу Володимира Ткаченка вони не отримували, у канцелярії її наразі немає.
Володимир Ткаченко працює методистом Донецького обласного навчально-методичного центру культури. Його керівник Артем Лов’ягін каже, що цей чоловік не перебуває у розшуку, а щодня приходить на роботу, проблем з військоматом у нього не було.
«Володимир — наш працівник, це публічна людина, він ведучий багатьох обласних свят, сьогодні мав теж відкривати виставку, але о 6 ранку подзвонив і сказав, що він на лікарняному через побиття поліцією. Якби він був у розшуку, поліція могла б затримати його з мікрофоном на будь-якому святі», — сказав Артем Лов’ягін.
У травмпункті зранку Володимиру Ткаченку надали допомогу і призначили лікування. Діагноз лікаря — ушиб і рана на лобі.
«Вночі, коли мене посадили в машину і кудись повезли, мені стало ясно, що поліцейські кришують незаконну вирізку металу і ще б’ють за це людину, вони просто дали тій бригаді тихенько поїхати з саду», — додав чоловік.
Побитий Володимир сподівається, що його справу розслідують, бо так не може відбуватися у правовій державі, щоб викликати поліцію на якісь протиправні дії і за це бути побитим самими поліцейськими.
Номер патрульної автівки, на якій приїхали поліцейські