НОВИНИ

04.08.2020

03.08.2020

01.08.2020

31.07.2020

РУБРИКАТОР

Крадіжникам скасували вирок, бо суддя порушив таємницю нарадчої кімнати

03.01.2020

Суд скасував вирок, яким групу осіб за крадіжки засудили до 7 років позбавлення волі.

Про це стало відомо з ухвали від 17 грудня.

Групі з трьох осіб інкримінували 10 епізодів крадіжок із проникненням у житло чи інше приміщення на території міста Луцьк у 2014-2016 рр. При затриманні один із підозрюваних активно опирався і бризнув балончиком в очі працівнику поліції. Крім того, у чоловіків вилучили вогнепальну зброю та бойові припаси, які вони зберігали без дозволу.

У квітні 2018 Луцький міськрайонний суд визнав усіх трьох винними і призначив по 7 років позбавлення волі.

На вирок було подано апеляцію, в тому числі стороною обвинувачення. Прокурор вважає, що призначене покарання не відповідає тяжкості злочинів та особі обвинувачених. Крім того, саме прокурор повідомив про порушення суддями першої інстанції таємниці нарадчої кімнати.

Із реєстру судових рішень та копій самих рішень вбачається, що суддя колегії у справі Ярослав Артиш, незважаючи на перебування з 30 березня по 4 квітня 2018 у нарадчій кімнаті для ухвалення вироку у справі, прийняв також рішення в інших справах. Зокрема, 2 квітня як слідчий суддя постановив ухвалу про проведення судово-медичної експертизи та ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Апеляційний суд визнав факт порушення таємниці нарадчої кімнати, що є підставою для скасування рішення. Тепер справу розглядатимуть заново у суді першої інстанції. Обвинуваченим продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зазначимо, що в ізоляторі ці особи утримуються з листопада 2016 і термін попереднього ув’язнення їм зараховується за два дні позбавлення волі.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"